У Львові прооперували 7-річного хлопчика, у якого трапився розрив кишківника через падіння з велосипеда

У Львові прооперували 7-річного хлопчика, у якого трапився розрив кишківника через падіння з велосипеда

Медики прооперували хлопчика з розривом кишківника
Завідувач хірургічного відділення Денис Конопліцький, хірургиня Анастасія Фуртак, мама Максима Оксана і пацієнт Максим. Пресслужба Першого ТМО Львова

У Львові хірурги дитячої лікарні святого Миколая прооперували семирічного Максима Хамулу. Під час катання на велосипеді хлопчик заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. У результаті в нього трапився розрив кишківника.

У якому стані дитина зараз, повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Випадок трапився у селі Бортків на Львівщині. Ввечері 7-річний Максим Хамул катався з друзями на велосипедах, випадково заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. Вдома хлопчик поскаржився мамі на біль і вона дала синові знеболювальне. Серед ночі Максим почав блювати, а живіт болів усе більше. Вранці дитину повезли до районної лікарні.

Медики провели дитині УЗД та рентген та побачили, що в черевній порожнині збирається рідина та повітря. Хлопчика екстрено відправили "швидкою" у Львів. На той момент стан Максима був вкрай важким: йому було складно дихати, знизився тиск, розпочалась інтоксикація. Хірурги вирішили оперувати дитину лапароскопічно, тобто без великого розрізу.

“У животі Максима ми зробили 3 маленькі проколи по 5 міліметрів. Штучно надули живіт і потім зайшли в нього камерою. Оглянувши черевну порожнину зсередини, ми знайшли розрив стінки тонкої кишки — довжиною аж 3 см. Через цей отвір вміст кишківника і виходив у сам живіт — це та сама рідина, яку було видно на УЗД та рентгені. Окрім цього, у дитини було запалення очеревини — перитоніт”, — розповідає завідувач хірургічного відділення Денис Конопліцький.

Максим Хамула
Максим Хамула. Пресслужба Першого ТМО Львова

Операція тривала близько двох годин. Лікарі очистили живіт хлопчика від кишкового вмісту та зашили тонку кишку. А також за допомогою спеціального апарату відсмоктали гній, що встиг утворитися та оповив кишківник і очеревину дитини. Таким чином, медикам вдалось врятувати життя хлопця.

Максим вже повернувся додому. Хлопчик одужує і невдовзі зможе проводити літні канікули разом з іншими дітьми.

На початок