Втратив обидві руки: як ветеран Сергій Жуковський розпочав власну справу після поранення

Втратив обидві руки: як ветеран Сергій Жуковський розпочав власну справу після поранення

На початку повномасштабного вторгнення Сергій Жуковський з міста Токмак Запорізької області вивіз родину на Львівщину, а сам пішов захищати Україну. У червні 2023 року військовий отримав поранення та втратив обидві руки. Після реабілітації і протезування захисник вирішив розпочати власну справу з виготовлення м'ясних снеків.

Про бої, поранення та власну справу Сергій Жуковський розповів Суспільному.

На другий день повномасштабного вторгнення, 26 лютого, Сергій Жуковський вивіз свою родину на Львівщину, а сам пішов у військкомат, аби стати на захист України. Щоправда до війська його взяли не одразу.

"Я почав штурмувати місцевий військкомат. Десь два місяці мене футболили звідти, бо я не служив, до військової служби був непридатний. Взяли мене з третьої спроби. Подзвонили і кажуть: "Сергій Сергійович, завтра відправка". І я почав свою службу із звичайного стрільця, далі був командиром розрахунку, закінчив свою службу я вже молодшим лейтенантом. Потрапив я на всі напрями крім Запорізького і Херсонського. Був на початку на Харківському контрнаступі. Потім ми попали на Донецький напрямок і на Луганський", — розповідає ветеран.

Сергій Жуковський
Сергій Жуковський. Фото з особистого архіву військового

Сергій двічі отримував поранення. Перше — у 2022 році під час штурму під Кремінною.

"Був обстріл, обстрілювали нас з мінометів, з танка. І один з пострілів танка приземлився зовсім поруч, перепало мені на задню частину броніка. Один уламок в мене залишився і живе у мене біля куприка", — каже Сергій Жуковський.

Військовий на передовій
Військовий на передовій. Фото з особистого архіву Сергія Жуковського

Друге поранення Сергій отримав минулого року в червні. Під час бойового завдання передчасно спрацювала вибухівка. Унаслідок цього військовий втратив обидві руки.

"Вже перед самим виходом на Запорізький напрямок. Дуже мріяв я на нього потрапити, але так трапилось, що не потрапив – вибухівка вибухнула трохи зарано, і на жаль, я був занадто близько до неї, тому я лишився без кінцівок", — пригадує чоловік.

"Мені о восьмій ранку подзвонили і сказали, що сталося – Сергій без двох рук. Ну я купила квиток і поїхала до нього зразу", — додає дружина захисника Дарина Жуковська.

Сергій та Дарина Жуковські
Сергій та Дарина Жуковські. Фото з особистого архіву Сергія Жуковського

Військовий пройшов лікування та реабілітацію. Йому встановили міоелектричні протези у львівському центрі "Superhumans".

"Представники "Superhumans" подзвонили і сказали: "Сергій, приїжджають фахівці з Америки і вони будуть працювати з подвійною ампутацією". І я з радістю погодився. Я можу брати будь-який предмет – олівець, ручку затиснути, я можу працювати з клавіатурою, включити телефон, любий ґаджет", — каже Сергій Жуковський.

У реабілітаційному центрі ветеран пройшов навчання з підприємництва. Бізнес-ідею з виготовлення м’ясних снеків запропонував його старший син, який навчається у Львівському ліцеї ім. Героїв Крут. Втілити цю ідею і закупити усе необхідне обладнання вдалося за допомогою ґранту. До ведення бізнесу залучена уся сім'я: основну роботу з виготовлення м’ясних снеків робить дружина Дарина. Сергій займається рекламою продукції і формує замовлення.

Подружжя працює над замовленням
Подружжя працює над замовленням. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Зараз чоловік планує масштабувати свій бізнес, адже справи йдуть дуже добре – замовлення на кілька тижнів вперед.

"Це факт, що це ветеранський бізнес вплинув на те, що в нас багато клієнтів. Періодично черга стрибає від двох тижнів до трьох тижнів, це мені приємно, але з іншої сторони мені неприємно, що люди чекають, але вони готові чекати", — говорить ветеран.

Снеки "Сушена радість"
Снеки "Сушена радість". Суспільне Львів/Ольга Дейнека

"Я вдячна людям за це, вони підтримують наших ветеранів, треба підтримувати, бо дуже тяжко після війни якось в суспільство входити, в цивільне життя", — додає Дарина Жуковська.

На початок