Місяць страждав від болю: львівські лікарі скріпили уламки кісток 28-річному чоловікові

Місяць страждав від болю: львівські лікарі скріпили уламки кісток 28-річному чоловікові

операція Львів
Медики лікарні святого Луки проводять операцію. Перше медичне об'єднання Львова

Команда ортопедів-травматологів лікарні святого Луки Першого медичного об'єднання Львова скріпила уламки кісток 28-річному чоловікові, який місяць страждав від болю через перелом лопатки.

Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова.

28-річний Михайло Кметюк родом із міста Дунаївці, що на Хмельниччині. До початку повномасштабного вторгнення працював фітнес-тренером. Мобілізували чоловіка восени 2023-го року, але через пів року звільнили з військової служби за станом здоров'я.

"Травму отримав уже вдома — на початку квітня. Тоді Михайло взяв у брата мопед, аби поїхати у справах. Наскочив на яму, не впорався з керуванням та впав. У лікарні йому зробили рентген, діагностували складний перелом лівої лопатки та наклали шину", — розповідають медики.

Місяць страждав від болю: львівські лікарі скріпили уламки кісток 28-річному чоловікові
Михайло Кметюк. Перше медичне об'єднання Львова

Упродовж чотирьох тижнів чоловік потерпав від постійного болю та не міг рухати лівою рукою. Тож чоловік звернувся у лікарню святого Луки. У медзакладі Михайла оглянули лікарі та констатували, що випадок складний, але допомогти пацієнту можна. Потрібна була операція, не виконавши яку, чоловік міг отримати інвалідність.

"Перелом був складний, бо там була задіяна суглобова зона лопатки, яка відповідає за рухи в плечовому суглобі. Вона була зламана по трьох лініях у двох площинах. Відбулося повне зміщення суглобової поверхні, яка кріпить руку до тулуба. Якщо не виконати цю операцію, то пацієнт повністю втратить змогу рухати рукою, крім кисті", — розповідає ортопед-травматолог лікарні святого Луки Юрій Сенюк.

Місяць страждав від болю: львівські лікарі скріпили уламки кісток 28-річному чоловікові
Лікар обробляє післяопераційну рану. Перше медичне об'єднання Львова

Лікарі з'єднали уламки кісток за допомогою гвинтів та титанових пластин, щоб лопатка зрослася у правильному положенні. Операцію проводили під рентгенівським контролем, який потрібний для того, щоб зменшити величину операційних доступів та правильно зафіксувати кістки. Операція пройшла успішно, проте за кілька тижнів виникло нагноєння післяопераційної рани, яку медики очистили та наново зашили.

"Зараз Михайло почувається добре. Він уже може потрохи піднімати та згинати ліву руку. Попереду в чоловіка ще тривалі заняття з фізичним терапевтом. Та ми певні, що пацієнт повністю відновиться", — кажуть лікарі.

На початок