Побиття курсантів військової академії. У Львові обрали запобіжний захід майору

Побиття курсантів військової академії. У Львові обрали запобіжний захід майору

Доповнено
Затримання офіцера, якого звинувачують у знущанні над курсантами
Затримання офіцера, якого звинувачують у знущанні над курсантами. Пресслужба Державного бюро розслідувань

6 червня слідчі Державного бюро розслідувань затримали 28-річного майора, який, за даними правоохоронців, систематично бив курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Наступного дня йому обрали запобіжний захід — арешт із правом внесення 908 тисяч гривень застави.

Про це першим повідомило видання ZAXID.NET. Текст ухвали оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За даними ДБР, начальник навчального курсу одного з факультетів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного понад рік систематично бив та принижував курсантів, намагаючись "навчити" їх дисципліни.

"Це відбувалося на території академії у Львові та у казармах в одному із сіл області. Слідством задокументовано застосування сили щодо чотирьох курсантів, яких викладач бив по голові та у різні частини тіла. Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі або помилки в журналі. Одного з курсантів він змусив їсти цигарки перед іншими, бо той спізнився на шикування через куріння. Тож "педагог" вирішив його провчити, змусивши жувати кілька цигарок", — йдеться у повідомленні.

Один із зафіксованих інцидентів трапився восени 2023 року в казармах військового містечка, де живуть військовослужбовці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Чоловік вдарив курсанта ручкою затворної рами автомата АК-74 в груди через те, що той залишив зброю для нагляду іншому військовослужбовцю навчального курсу.

Ще один випадок стався на території академії. Тоді майор вдарив курсанта ногою в груди, після цього тричі завдав йому ударів долонею по потилиці. Також зафіксували інцидент у приміщенні канцелярії на території військової академії — військовослужбовець бив курсанта ремнем. Крім того, були й інші випадки фізичного й морального насилля, які розглянули в суді.

6 червня 2024 року слідчі ДБР затримали майора у Краматорську. На момент затримання чоловік проходив службу у військовій частині, яка забезпечує оборону України, на посаді заступника командира механізованої роти.

Військовослужбовця підозрюють у застосуванні насильства щодо підлеглих в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Злочин карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років. Майору обрали запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб із правом внесення 908 400 гривень застави.

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відреагували на інцидент та заявили, що активно співпрацюють зі слідством.

"Керівництвом Академії надано повне сприяння правоохоронним органам, уповноваженим на розслідування таких фактів. Вважаємо неприпустимими будь-які протиправні дії з боку військових посадових осіб щодо підлеглих і очікуємо на об’єктивне розслідування та справедливе рішення суду", — мовиться у повідомленні.

На початок