Ветеран Сергій Кукушкін подолає пішки понад тисячу кілометрів, аби зібрати 300 тисяч гривень для ЗСУ

Ветеран Сергій Кукушкін подолає пішки понад тисячу кілометрів, аби зібрати 300 тисяч гривень для ЗСУ

Колишній боєць 57-ї окремої мотопіхотної бригади Сергій Кукушкін планує пішки пройти зі Львова до Костянтинівки. Після поранення Сергій демобілізувався з війська. Понад 1 100 кілометрів хоче здолати, аби зібрати грошей для побратимів.

Суспільне поспілкувалося з Сергієм перед початком марафону.

"Тут у мене є павербанки, прапори. Я хочу, щоб у кожному місті люди залишали якісь послання для військових, для моїх побратимів. Тут загалом речі, вода, їжа та спальник. Я би все це залюбки дістав, але ж потім треба назад складати", – каже Сергій Кукушкін.

Ексвійськовий Сергій Кукушкін подолає пішки понад тисячу кілометрів, аби зібрати 300 тисяч гривень для ЗСУ
Сергій Кукушкін демонструє свій рюкзак. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Колишній військовослужбовець із цим рюкзаком планує пройти зі Львова до Костянтинівки, що на Донеччині. Ціль пішого марафону – зібрати понад 300 тисяч гривень для 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

"Я тримав зв’язок з хлопцями і зараз вирішив допомогти їм, якось привернути увагу людей. Тому що я знаю, моя бригада зараз на дуже гарячому напрямку. Він схожий з Бахмутом – це Вовчанськ, і хлопцям дуже потрібна підтримка. Це два дрони, два прилади нічного бачення, біноклі та радіостанції", – розповідає Сергій.

Відстань між містами – 1 100 кілометрів, чоловік планує подолати її за 44 дні.

"Якщо йти 30 кілометрів у день, ніде не зупинятися, то це, в принципі, реально. Я планую йти з 05:00 ранку до 12:00, потім відпочивати. Знову ж ітиму з 17:00 до 22:00", – говорить ексвійськовий.

Сергій родом з Кропивницького, до повномасштабного вторгнення служив у Національній гвардії, згодом переїхав до Польщі.

Ексвійськовий Сергій Кукушкін подолає пішки понад тисячу кілометрів, аби зібрати 300 тисяч гривень для ЗСУ
Сергій Кукушкін іде зі Львова до Костянтинівки. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

"Я не очікував, що це буде настільки масштабним, що буде повномасштабне вторгнення. Через деякий час майже всі мої знайомі поїхали", – мовить колишній військовий.

Сергій повернувся в Україну за декілька місяців після початку повномасштабної війни, та долучився до 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Був старшим інструктором кінологічної групи. Воював у Бахмуті, Часовому Яру та Куп’янську. У грудні 2022 року під час виконання бойового завдання отримав поранення. Через рік його звільнили зі служби за станом здоров’я.

"Спочатку було важко усвідомити, що коли звикаєш до хлопців, до цієї обстановки, після чого повертаєшся в мирне життя, то адаптуватися дуже складно", – каже Сергій Кукушкін.

Сергій досі проходить реабілітацію, але вирішив допомогти побратимам вже як цивільний. Окрім збору грошей, він хоче показувати у блозі невеличкі міста та села, та розповідати про видатних українців.

На початок