"Нема як заїхати на подвір'я": мешканці Малехова на Львівщині скаржаться на захоплення частини дороги

"Нема як заїхати на подвір'я": мешканці Малехова на Львівщині скаржаться на захоплення частини дороги

У Малехові, що належить до Львівської ОТГ, мешканці скаржаться на захоплення частини комунальної дороги на вулиці Барвінського. Її зайняв власник приватного будинку, подвір'я якого прилягає до дороги, та збудував там паркан. Наразі ділянку обстежують фахівці.

Більше про ситуацію дізнавалося Суспільне.

У 2003 році Тарас Іваськевич придбав у Малехові дві земельні ділянки, на яких звів житло. Тоді на тій частині вулиці більше ніхто не мешкав, навпроти будинку було поле. Власник будинку розповідає, у 2007 році місцева влада наказала переставити паркан вглиб подвір'я на два метри, щоб ширина дороги становила 5 метрів. "Тут колись було поле, тут нічого не було, коли я будувався, то ще було в 2003 році. У 2007 році мені сказали переставити паркан, щоб ширина дороги була 5 метрів. Я виконав так як сказали. Підписав документ отець, сільський голова, члени комісії. Є акт виконаних робіт, що прийняли депутати, все нормально. Тепер знову якась проблема виникла. Проходить час і кажуть, то не так, маєш посунути ще, от така ситуація. Пройшло 15 чи 20 років і взяли поміняли", — каже Тарас Іваськевич.

Власник будинку Тарас Іваськевич
Власник будинку Тарас Іваськевич. Суспільне Львів

З часом мікрорайон почав розбудовуватися. Мешканці скаржаться, що на дорозі важко розминутися двом автівкам, ускладнений проїзд для великогабаритних машин, зокрема, спецтехніки.

"Дві легкові машини тут розминуться? Нема як заїхати на подвір’я! Якщо така дорога по правилах має такою бути, то я попрошу пробачення перед тою людиною, яка захопила. Якщо ця дорога має мати відповідний метраж — чи 12 метрів, чи 9, чи 8, зробіть все для того, щоб вона була нормальна. Я не хочу від нього, бо я від імені громади, не хочу від нього ні одного сантиметра", — говорить місцевий мешканець Михайло Марків.

Місцевий мешканець Михайло Марків
Місцевий мешканець Михайло Марків. Суспільне Львів

Сусідами Тараса Іваськевича є сім’я Бабінських. Вони придбали цю ділянку у 2016 році і кажуть, що облаштували огорожу згідно із межею, яка зазначена у документах.

"Навіть ота огорожа, яку поставили, ми її вимушені були змістити в сторону на свою ділянку. Огорожа ця сусідська видно не відповідає плану, який є. Є очевидний приклад: йшла машина знизу і сміттєвоз не поміщається добре. Не дай Бог якась пожежа чи швидка як має тут розминутися? Повинно бути все згідно з законодавством", — зазначає Андрій Бабінський.

Тарас Іваськевич показує Андрію Бабінському документ
Тарас Іваськевич показує Андрію Бабінському документ. Суспільне Львів/Іванка Дусько

За словами заступника начальника міського управління держконтролю за використанням та охороною земель Сергія Бермеса, до них надійшло звернення від мешканців Малехова, у якому йдеться, що дорогу звузили незаконно. Мерія створила комісію та залучила геодезистів, щоб обстежити територію.

"Як ми бачимо, тут було захоплено землі, тобто якщо нам пан Тарас представляв акт, це не є документ, який надає право власності щодо додаткової земельної площі комунальної власності. Це все оформляється законним правом через доєднання і так далі, є певна процедура. У цьому випадку це є грубе порушення законодавства", — резюмувала начальниця міського управління адміністрування громад Ірина Круглова.

У Малехові працював геодезист
У Малехові працював геодезист. Суспільне Львів/Іванка Дусько

За словами Ірини Круглової, у мерії вже готують документи, щоб подати позов до суду щодо демонтажу незаконно встановленої огорожі. Тарас Іваськевич додав, що буде радитися щодо ситуації з юристом.

На початок