З фронту — у майстерню. Військовий зі Львівщини після поранення створює артоб'єкти з гільз і коробок від патронів

З фронту — у майстерню. Військовий зі Львівщини після поранення створює артоб'єкти з гільз і коробок від патронів

Художник Максим Максимів воював на Запорізькому напрямку. У червні минулого року під час штурмових дій військовий підірвався на міні, через це йому довелося ампутувати праву ногу. Пройшовши лікування, протезування і реабілітацію, Максим повернувся до малювання. Зараз він перетворює коробки від патронів та гільзи на артоб'єкти.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Максим Максимів за освітою художник-графік. Із початком повномасштабного вторгнення чоловік вирішив стати на захист України. Брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку. У червні минулого року захисник, рятуючи побратима, підірвався на міні, внаслідок чого втратив ногу.

"Ми мали працювати в одній команді і він підірвався на міні, стопу йому відірвало. Я йому наклав турнікет і поруч також наступив коліном на міну", — пригадує Максим Максимів.

Чоловік пройшов лікування, протезування і реабілітацію й повернувся до мистецької сфери. Зараз він розмальовує коробки від набоїв і гільзи, які йому передають військові і волонтери з фронту. Перші скрині Максиму передали побратими. Каже, вони мають особливу цінність, бо їх привезли з Роботинського напрямку, де він отримав поранення.

Одна з перших скринь, яку розмалював Максим Максимів
Одна з перших скринь, яку розмалював Максим Максимів. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Максим каже, робота у майстерні — теж для нього реабілітація. Свої роботи він продає. Частину грошей віддає на потреби військових.

"Ці приїхали з-під Авдіївки, коли там ще були бої. Скрині від набоїв від гармати "Bushmaster", яка на "Бредлі" встановлена. Це побратими передали ще перед Новим роком, ці коробки, і я їх розфарбував", — розповідає художник.

Артоб'єкти Максима Максиміва.
Артоб'єкти Максима Максиміва. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Дружина Максима Наталя Курій-Максимів — теж художниця. Вона малює на кераміці та склі, а ще започаткувала проєкт "Суперкиця".

"Я вирішила зробити таку "Суперкицю", запротезовану сучасним протезом. Це такі дві мети у неї — привернути увагу, що в нас зараз багато ампутацій у людей, і допомогти зібрати на суперпротез, як я його називаю, – це сучасне електронне коліно. Оскільки у Максима стоїть звичайний механічний протез, найпростіший, він має дуже обмежену функціональність, а протез з мікропроцесором має дуже багато функцій", — говорить Наталя Курій-Максимів.

Керамічні "Суперкиці" з протезами, створені Наталією Курій-Максимів
Керамічні "Суперкиці" з протезами, створені Наталією Курій-Максимів. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Придбавши таку керамічну фігурку, можна задонатити на новий і сучасніший протез для Максима. Подружжя сподівається, що за рік їм вдасться назбирати необхідну суму.

Максим Максимів з дружиною Наталією
Максим Максимів з дружиною Наталією. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

На початок