"Free Azov": у Львові влаштували автопробіг на підтримку полонених та зниклих безвісти

"Free Azov": у Львові влаштували автопробіг на підтримку полонених та зниклих безвісти

Сьогодні, 2 червня, у Львові відбувся автопробіг на підтримку військовополонених Маріупольського гарнізону, а також зниклих безвісти. У ньому взяли участь рідні та близькі полонених.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

У Львові родичі та близькі військовослужбовців Маріупольського гарнізону організували автопробіг на підтримку полонених, всіх, хто зник безвісти та про чию долю нічого невідомо. Учасники заходу взяли з собою синьо-жовті прапори та прапори полку "Азов". Вони розмалювали свої авто написами "Free Azov" та "Не мовчи! Полон вбиває!". І, сформувавши колону з понад півсотні машин, проїхали вулицями Львова.

Серед учасників заходу — мати військового Надія. Жінка каже, що вже понад два роки чекає на повернення сина.

"20 років йому виповнилося, коли почалася повномасштабна, і два роки він свій День народження справляє у полоні. Він — один із наймолодших захисників Маріуполя. В основному вся інформація від звільнених вже полонених. Хтось з ним був в одній камері, хтось чув – перестукувались", — ділиться Надія.

Син Дани Лабінської теж був у полоні, він боєць "Азова". Минулого року його обміняли. Жінка прийшла підтримати знайомих, рідні яких перебувають у російському полоні.

"Відбув рік дуже важкого полону, але, на щастя, всіма силами, які були застосовані нашою країною, громадянами, іноземцями, він був звільнений рік тому — 6 травня 2023 року. Я знаю особисто матерів, дружин, які досі чекають, я знаю дітей, які чекають батька. Це настільки важко, що я не зможу покинути цю маму, цю жінку одну, навіть якщо залишиться там один полонений", — говорить учасниця автопробігу.

Співорганізаторка акції Наталя Присяжнюк каже, цим автопробігом намагаються привернути увагу суспільства до долі військовополонених і нагадати людям, що захисники Маріуполя перебувають у полоні вже понад два роки.

"Ми організовуємо цей автопробіг, щоб привернути увагу людей в першу чергу до проблеми, що не відбуваються обміни хлопців, які захищали місто Маріуполь, зокрема полку "Азов". Маршрут такий, що ми будемо проїжджати по найбільш людних місцях — це центр, Чорновола, Стрийський парк, щоб привернути увагу людей до цієї проблеми", — каже Наталія Присяжнюк.

За словами співорганізаторки автопробігу, загалом у полоні досі перебуває близько 2000 захисників Маріуполя.

На початок