У Львові врятували чоловіка, який отримав опіки 40% тіла, коли смалив кабана до свят

У Львові врятували чоловіка, який отримав опіки 40% тіла, коли смалив кабана до свят

Пацієнт Ігор Коваль
Пацієнт Ігор Коваль. Пресслужба Першого ТМО Львова

У лікарні святого Луки врятували 52-річного Ігоря Коваля з Вінниччини, який отримав опіки 40% тіла, коли смалив кабана за допомогою газового балона перед святами. Через обширне ураження дихальних шляхів чоловік не міг навіть дихати. Йому двічі провели операцію з пересадки шкіри.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Як розповів Ігор Коваль, щороку перед святами він за родинною традицією коле кабана. Так само було цьогоріч у квітні. Заколовши кабана, він взявся його смалити за допомогою газового балону. Раптом хомут зі шлангом відірвався й за мить весь одяг на чоловікові спалахнув.

Ігоря Коваля "швидкою" доправили у Вінницький опіковий центр. А вже за два дні перевели до Львова — у Центр термічної травми та пластичної хірургії. Чоловік поступив туди з опіками майже половини поверхні тіла. Вогонь уразив обличчя, руки, живіт, спину, стегна та сідниці.

"Наші лікарі у перші ж години після поступлення пана Ігоря взялися чистити його рани від мертвих тканин. А, щоби відновити кровообіг в обпечених кінцівках, зробили спеціальні розрізи. Через опіки обличчя, шиї та дихальних шляхів у пацієнта з’явилися набряки і він більше не міг дихати самостійно. Тож пана Ігоря підключили до апарату ШВЛ", — повідомляють у медзакладі.

Через три дні мешканцю Вінниччини провели оперативне втручання. Воно тривало кілька годин. За словами завідувача Центру термічної травми та пластичної хірургії Івана Рика, пацієнту висікли некротичні тканини на місці глибоких опіків, після чого закрили рани його власною шкірою. Її взяли з гомілок та частково з неушкоджених ділянок стегон та плечей.

Після операції набряки на шиї та обличчі пацієнта зійшли і він знову зміг дихати. У результаті втручання прижилося 80% пересадженої шкіри, тож невдовзі йому виконали повторну пересадку.

"Для закриття поверхневих опіків наші лікарі використовували також і ксеношкіру, тобто свинячу", — йдеться у повідомленні.

За словами лікарів, стан Ігоря Коваля вже значно кращий: пересаджена шкіра приживається, а рани поступово гояться. Чоловік мріє, що невдовзі вже зможе взяти на руки свою півторарічну доньку.

На початок