Два роки подорожують Європою й популяризують українську музику: історія гурту колумбійця з українським корінням

Два роки подорожують Європою й популяризують українську музику: історія гурту колумбійця з українським корінням

Колумбієць з українським корінням Янко Пеньяфорт заснував музичний гурт. Музиканти подорожують різними країнами й виконують українські пісні, щоби популяризувати українську культуру у світі.

Про це Янко розповів Суспільному.

Колумбієць Янко приїхав до Львова з подругою — венесуелкою Ісамар. Музикант каже, що його мама родом з Києва, але він почав вчити українську, коли йому виповнилося 19. Гурт поєднує латиноамериканську та східноєвропейську музику.

"У Латинській Америці взагалі дуже позитивно ставляться до такої музики, тому що це надзвичайно екзотично. Тобто, там ніхто не виконує українську музику. У них є якесь уявлення балканської музики — це найближче, що вони мають. Але так, щоб українська музика, комбінована з латиноамериканською – вони реагують дуже позитивно. В Європі також з великим інтересом ставляться", — розказує Янко.

Янко й Ісамар у Львові, 23 травня 2024
Янко й Ісамар у Львові, 23 травня 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Протягом останніх двох років латиноамериканці подорожують різними країнами Європи й співають на вулицях міст українські пісні. Учасниця гурту Ісамар Фернандес також вивчила українську мову.

"Я пам’ятаю 2014, це дуже важкий момент для Венесуели. І також тут Майдан. Я пам’ятаю, як Україна підтримувала Венесуелу. Зараз це дуже важливо для мене – підтримувати Україну. Я маю кумира в Україні – Степан Гіга. Мені дуже подобається! "Цей сон", звичайно, "Друзі мої", — розповідає Ісамар.

Колектив зараз гастролює. В Україні музиканти виступатимуть протягом трьох тижнів.

"Я на 100% колумбієць, на 100% українець. Моя мета – це популяризувати Україну за допомогою української музики, щоб люди дізналися, наскільки є прекрасна, важлива ця нація, ця ідентичність і чому треба боротися за неї. Я переконаний, що якщо розповсюджувати українську музику – це також потужна зброя", — каже Янко.

На початок