Планує стати ментором: військовий з пораненням спинного мозку проходить реабілітацію у Львові

Планує стати ментором: військовий з пораненням спинного мозку проходить реабілітацію у Львові

Микола Лобур
Микола Лобур. Пресслужба Першого ТМО Львова

43-річний Микола Лобур народився на Львівщині. Чоловік жив у Сумах, де мав власну клінінгову компанію й добровільно долучився до ЗСУ у березні 2022 року. Восени 2023 року Микола отримав поранення спинного мозку, а зараз проходить реабілітацію у Львові.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Уламки снаряда пробили легені, печінку й нирку Миколи. Ще один застряг у хребті й пошкодив спинний мозок.

"На жаль, я все пам'ятаю. Лежу на землі, приліт, уламки летять, мене аж розвернуло від їхньої сили. Одразу перестав відчувати нижню частину тіла", — каже Микола.

Стан військового стабілізували медики у Запоріжжі. Згодом він лікувався у Дніпрі й Вінниці. До Львова Микола приїхав на реабілітацію. Фізичний терапевт центру "Незламні" Ростислав Масляк розповідає, що чоловік не міг сидіти та пересуватися.

"Через те, що він надто довго лежав, його м'язи гіпотрофувалися. Тож перед нашими спеціалістами постало важке завдання - відновити силу м'язів та наново навчити пацієнта давати собі раду в побуті: пересідати з ліжка в крісло колісне, пересуватися, долати перешкодити, приймати душ, користуватися кухнею тощо. І зараз вже можна говорити, що нам це вдалося", — каже Ростислав Мастеляк.

Наразі Микола продовжує щоденні тренування. У пресслужбі Першого ТМО Львова повідомляють, що після завершення реабілітації військовий планує стати ментором у центрі "Незламні" й мотивувати інших пацієнтів із травмами спинного мозку.

На початок