Пільговик здійснив 452 безкоштовні поїздки за місяць: у Львові планують ввести обмеження

Пільговик здійснив 452 безкоштовні поїздки за місяць: у Львові планують ввести обмеження

Пільгова транспортна картка "ЛеоКарт"
Пільгова транспортна картка "ЛеоКарт". Пресслужба Львівської міської ради/Роман Балук

У Львові розглядають можливість обмежити кількість поїздок для власників пільгової "ЛеоКарт" до 60 у місяць. У мерії зазначають, в середньому пільговики реєструють 18 поїздок на місяць. Проте є рекордсмен — пасажир, який здійснив 452 поїздки безкоштовно.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, щодня власники пільгових "ЛеоКарт" здійснюють приблизно 160-170 тисяч поїздок в громадському транспорті. У середньому власник однієї картки валідує 18 поїздок за місяць. Втім, є пасажири, які впродовж місяця реєструють від 100 до 400 поїздок.

"Після запуску безготівкової оплати проїзду ми маємо повні аналітичні дані про поїздки, які здійснюють пільговики в міському громадському транспорті. В нас є рекордсмен, який за місяць зареєстрував 452 поїздки (в середньому 15 на день, — ред.). Оскільки за кожну завалідовану пільгову поїздку кошти перевізникам оплачує місто, це є досить суттєве навантаження на міський бюджет", — каже директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

У Львові обговорюють питання щодо обмеження кількості пільгових поїздок та категорій, щодо яких вони будуть застосовані. Так у міській раді наголошують, що ліміти на безоплатне користування громадським транспортом точно не будуть стосуватися учасників бойових дій та учнів.

"Зараз ми розглядаємо питання щодо обмеження кількості поїздок до 60 в місяць для власника однієї пільгової "ЛеоКарт". Це дасть можливість зекономити для міського бюджету понад 30 млн грн в рік. Водночас 60 поїздок – це достатньо, щоб людина мала можливість двічі в день скористатися громадським транспортом безоплатно", — додає Олег Забарило.

Загалом вже 267 тисяч мешканців оформили персоналізовані транспортні картки "ЛеоКарт".

На початок