Пережив понад 10 операцій: військовий із Вінниці проходить реабілітацію у Львові

Пережив понад 10 операцій: військовий із Вінниці проходить реабілітацію у Львові

Валерій Покотило з лікаркою центру "Незламні"
Валерій Покотило з лікаркою центру "Незламні". Пресслужба Першого ТМО Львова

Валерій Покотило — 25-річний військовий із Вінниці. На Запорізькому напрямку він отримав осколкове поранення правої руки й ноги. Валерієві зробили понад 10 операцій, а зараз чоловік проходить реабілітацію у львівському центрі "Незламні".

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

За понад рік до початку повномасштабного вторгнення РФ Валерій підписав трирічний контракт із ЗСУ. Із 2022 року він служить навідником мінометної батареї у 14 бригаді Нацгвардії "Червона калина". Наприкінці грудня 2023 року військовий отримав поранення на Запорізькому напрямку.

"Побачив, як з ноги витікає маленьким фонтанчиком кров та свою кістку. У той момент я взагалі не відчував болю. Швидко зреагував і на адреналіні побіг до бліндажа, що був в 100 метрах від моєї позиції", — каже Валерій.

Військовий розповідає, що написав батькам, ніби терміново їде на позицію й декілька днів буде відсутній: "Не хотів перед Новим роком псувати їм святковий настрій". Про поранення вони дізналися, коли через тиждень Валерія доправили до лікарні у Вінниці.

Загалом чоловікові зробили понад 10 операцій, а за понад місяць після поранення його скерували до Львова в реабілітаційний центр "Незламні".

"Спочатку він потрапляє до хірургів, які забирають на його руці шпицю апарату зовнішньої фіксації, аби звільнити кисть для занять. Тож ледь не з першого дня перебування у Центрі з Валерієм починають займатися фізичні терапевти. Спершу навчають пацієнта користуватися кріслом колісним. Потім - ставлять на милиці та паралельно за допомогою ортеза та мануальних технік розробляють знерухомлену стопу. Вже за місяць реабілітаційних вправ Валерій повністю став на ноги", — йдеться у повідомленні.

Праву руку Валерія уламок прошив наскрізь нижче ліктя. Кінцівка оніміла й чоловік міг рухати тільки мізинцем, бо рубець, який утворився, скував нерв. Для відновлення функцій кисті на сухожиллях провели операції, зокрема розшили рубець і звільнили серединний нерв. Далі військовому встановлять нейростимулятор для відновлення чутливості кисті.

На початок