Веснянки та гаївки: як у львівському музеї "Шевченківський гай" святкують Великдень

Веснянки та гаївки: як у львівському музеї "Шевченківський гай" святкують Великдень

На Великдень у Львові, в Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького, організували традиційні гаївки. Протягом двох днів, у неділю та понеділок, відвідувачів скансену знайомитимуть з давніми традиціями.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Сьогодні, 5 травня, у скансені львів'ян навчали водити гаївки. Молодші діти водили "Жучка" та "Подоляночку", а дівчата виконували "Кривий танець".

"Вам треба приходити в "Шевченківський гай", дотримуватися традицій. Навіть дотримуватися в тому, що не обов'язково їсти паски, а просто бути в вишиванках, бути з тими людьми, яких ви любите. Навіть якщо ви не водите гаївки. Тому що саме в 80-х роках це колись врятувало Захід України від повного зросійщення. Треба радіти і пам'ятати, що це небо над нами тримають воїни на передовій", — каже співачка Соломія Чубай.

Також відвідувачі танцювали під народні пісні та виступи фольклорних гуртів. Приєднались до святкувань Великодня у Львові містяни, туристи, переселенці, які у цей час перебувають на Львівщині.

"Для мене це єднання, єднання з іншими, душею, підтримка один одного, це таке, що дає сили вірити, вірити в перемогу", — говорить учасниця святкування Вероніка Завгородня.

"Традиції — це фундамент народу. Коли народ забуває свої традиції, він по суті починає зникати. Зараз якраз той період і той час, щоб наш народ почав їх відбудовувати. І тоді наш народ зацвіте з новою силою, насправді це вже відбувається. Наші традиції багатогранні, там закладені смисли, які пробуджують свідомість", — каже учасник дійства Богдан Паньківський.

Святкування триватиме ще завтра, 6 травня.

На початок