Уламок боєприпасу застряг за міліметр від аорти: у Львові врятували військового з Волині

Уламок боєприпасу застряг за міліметр від аорти: у Львові врятували військового з Волині

У Львові команда кардіохірургів Лікарні святого Пантелеймона та Інституту Амосова прооперувала 42-річного аеророзвідника Романа з Волині. Уламок боєприпасу розміром 1,5 см застряг у грудях військового, за міліметр від дуги аорти та трахеї, тож він міг померти будь-якої миті.

Історію захисника розповіли у пресслужбі Першого ТМО Львова.

42-річний Роман Кліза до повномасштабної війни працював водієм за кордоном. У перші дні вторгнення чоловік долучився до лав ЗСУ та став аеророзвідником. У грудні минулого року він зазнав важкого поранення.

"Ми вийшли на позиції і тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не памʼятаю", — каже Роман.

Роман Кліза
Роман Кліза. Пресслужба Першого ТМО Львова

Один з побратимів військового загинув на місці, а волинянина доправили до шпиталю. Після 9 днів коми військовий отямився у лікарні в Дніпрі. Внаслідок мінно-вибухової травми йому пошкодило ділянку у правій частині мозку. Крім того, один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка за міліметр від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи, а також трахеї. Метал міг будь-якої миті пошкодити артерію, що призвело б до смерті.

Тож як тільки стан Романа вдалося стабілізувати, його перевели в столицю, а звідти — до Львова – у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні святого Пантелеймона. Там медики провели обстеження та склали план операції.

"Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу та безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує", — каже керівник Центру серця та судин Лікарні святого Пантелеймона Роман Домашич.

Уламок боєприпасу
Уламок боєприпасу. Пресслужба Першого ТМО Львова

Зараз Роман Кліза проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку в нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація. Після тижня занять з фізичним терапевтом він зробив свої перші кроки після поранення.

"Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію", — говорить військовий.

Роман Кліза робить перші кроки після поранення
Роман Кліза робить перші кроки після поранення. Пресслужба Першого ТМО Львова

Попереду на Романа очікує нейрохірургічна операція для відновлення дефекту черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D-пластини. Їх невдовзі встановлять львівські нейрохірурги. А потім — відновлення. Чоловік каже, що понад усе мріє про перемогу, а також хоче побудувати дім своїми руками.

На початок