Їздить за кермом, волонтерить і займається спортом: історія Ігоря Крупнова, якому вживили протези у кістки

Їздить за кермом, волонтерить і займається спортом: історія Ігоря Крупнова, якому вживили протези у кістки

Ігор Крупнов
Ігор Крупнов. Пресслужба Першого ТМО Львова

Рік тому ортопеди-травматологи центру "Незламні" вперше в Україні вживили протези у кістки ніг. Пацієнт — 57-річний капітан ЗСУ Ігор Крупнов, який на війні втратив обидві ноги.

Про це розповіли у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Українські медики проводили остеоінтеграцію за допомогою австралійського ортопеда-травматолога Муньєда Аль Мудеріса. Спочатку Ігореві Крупнову встановили металеві імпланти, а за шість тижнів — труби й стопи.

"Я тоді не знав, що буде. Ризикували і я, і лікарі, але прооперували. Я думаю, що то був правильний крок. Відтоді не шкодую жодного дня", – каже Ігор Крупнов.

Зараз ветеран їздить за кермом, займається спортом і волонтерить. Нещодавно Ігор повернувся зі США.

"Після року користування цими протезами я скажу, що мені все подобається. Дуже подобається. Я пам’ятаю ці негативні відчуття від класичного протеза, коли одягаєш лайнер, коли холодна гума торкається тіла, а потім після навантаження все мокре від поту, а сам куксоприймач важкий. В цьому плані ці протези однозначно виграють. Особливо круто, що збереглося відчуття поверхні. Це здається дрібницями, чи відчуваєш ти ту траву, чи ні, але це про розширення функціонала. Саме з таких дрібниць складаються переваги такого протезування. Я всім раджу однозначно, не бійтеся це робити", – розказує Ігор.

Остеоінтеграція, за словами лікарів, має відбуватися лише за медичними показами. Такий спосіб має низку виключень і протипоказань, тому рішення щодо протезування ухвалює команда медиків.

"Остеоінтеграційне втручання було для нас викликом. Рік тому це була зовсім нова для України технологія. Та ми розуміли, що лише так можемо допомогти нашому захиснику не просто стати на ноги, а відчути під ними поверхню. Як бачимо сьогодні, нам все вдалося і ми пишаємося результатом", – розповів керівник напрямку травматології та ортопедії центру "Незламні" Василь Рокита.

На початок