Прооперували на 8 день життя. У Львові медики врятували новонароджену дівчинку з патологією легень

Прооперували на 8 день життя. У Львові медики врятували новонароджену дівчинку з патологією легень

Соломію прооперували на 8 день життя
Соломію прооперували на 8 день життя. Пресслужба Першого ТМО Львова

Львівські медики прооперували новонароджену Соломію, яка могла померти будь-якої миті через вроджену ваду легень. Медики видалили хвору половинку легені через три маленькі проколи.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Соломія — четверта дитина у родині Матюшків. На 20 тижні вагітності, під час планового УЗД, медики запідозрили у дитини ваду і попередньо встановили діагноз — кістозно-аденоматозна мальформація легень. Це означає, що ліва легеня ще не народженої дівчинки замість здорових тканин була вкрита кістами.

“Допоки дитина була в утробі матері, ці утворення — кісти були "спокійними", тому що тоді легені ще не дихали. Але як тільки немовля з’являється на світ, орган починає працювати і кісти теж стають активними. Це і є головною проблемою”, — пояснює керівник Центру хірургії лікарні святого Миколая Андрій Дворакевич.

Ще до народження дитини медики склали детальний план її порятунку. Тож коли Соломія народилась, її відразу обстежили, провели рентгенографію і КТ та підтвердили попередньо встановлений діагноз. За словами медиків, ліва легеня дівчинки була вкрита кістами і не дихала.

"Зазвичай малюків із кістозно-аденоматозною мальформацією легень оперують хоча б на восьмому місяці життя. Однак у Соломії часу підрости та набратися сил перед операцією не було. З першим вдихом дитини новоутвори в легені збільшувались із блискавичною швидкістю. Ба більше, кісти вже почали тиснути на серце, трахею, нерви та бронхи немовляти. Без операції Соломійка могла раптово померти будь-якої миті", — розповідають у медзакладі.

Тому медики негайно скерували дитину на операцію. Втручання вирішили виконати без розрізання грудної клітини, через три маленькі проколи по 3 і 5 міліметрів. Попри те, що такий метод складніший, він менш травматичний та безпечніший для дитини під час втручання та в післяопераційному періоді. Медики видалили нижню хвору половину легені Соломії. Операція пройшла успішно.

Дитину вже виписали з лікарні. Вона, за словами медиків, повністю здорова. Соломія вже повернулась додому, де живе з батьками, двома сестрами та братом.

На початок