Зможе повноцінно ходити. У Львові бойовому медику виконали реконструкцію ахіллового сухожилля

Зможе повноцінно ходити. У Львові бойовому медику виконали реконструкцію ахіллового сухожилля

Бойовий медик Андрій Пенцак
Бойовий медик Андрій Пенцак. Пресслужба Першого ТМО Львова

У Львові 30-річному бойовому медику Андрію Пенцаку, який отримав поранення на Херсонщині, виконали операцію з реконструкції ахіллового сухожилля. Воно відповідає за згинання стопи. Зараз чоловік проходить реабілітацію, аби відновити функції ноги.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Андрій Пенцак "Шах" родом зі Львівщини. До повномасштабного вторгнення чоловік будував кар'єру фізичного терапевта у Києві. Зокрема, керував реабілітаційним напрямком в мережі столичних медичних центрів та допомагав відновлюватися захисникам.

Після 24 лютого 2022 року чоловік вирішив долучитися до добровольчої організації парамедиків “Госпітальєри”. Згодом він поповнив лави 38 окремої бригади морської піхоти та став бойовим медиком.

“Коли людина стикається з викликом, в неї є два варіанти: або його прийняти і з мужністю подолати, або сховатися”, — каже Андрій Пенцак.

У жовтні 2023 року морпіхи з підрозділу Андрія форсували Дніпро на Херсонщині. Тоді російські військові відкрили по захисникам мінометний вогонь.

“Міна здетонувала в кількох метрах від мене. В той момент страху або болю я не відчув. Мене засипало гілками та землею, тож перші секунди я не міг зрозуміти, що сталося. Був дезорієнтований”, — пригадує бойовий медик.

Коли прийшов до тями, розповідає Андрій, зрозумів, що не відчуває правої ноги до коліна. Як виявилось, уламки міни перебили йому ногу. Медика евакуювали. Далі він проходив тривале лікування у трьох містах. Після цього його направили у Львів — у центр "Незламні".

Андрій Пенцак у центрі "Незламні"
Андрій Пенцак у центрі "Незламні". Пресслужба Першого ТМО Львова

Через пошкоджене ахіллове сухожилля, яке відповідає за згинання та розгинання стопи, Андрій не міг ходити. Щоб відновити функцію ноги, хірурги та ортопеди-травматологи провели дві реконструктивні операції. Загалом захисник переніс десять втручань.

“Спершу ми пересадили шкіру на судинній ніжці, щоб закрити дефект рани та підготувати кінцівку до другої операції — реконструкції ахіллового сухожилля. Під час наступного втручання ми взяли сухожилля зі стегна пацієнта та пересадили його в пошкоджену ділянку. І таким чином нам вдалося відновити перебите сухожилля”, — розповідає керівник напрямку реконструктивної хірургії центру "Незламні" Гнат Герич.

Зараз Андрій Пенцак перебуває на завершальному етапі лікування та відновлюється після операції.

“Наша головна мета — відновити амплітуду рухів кінцівки. Нині вона повністю знерухомлена, тож мусимо працювати над її мобільністю та збільшенням сили м'язів”, — говорить фізична терапевтка Христина Цап.

Андрій Пенцак проходить реабілітацію
Андрій Пенцак проходить реабілітацію. Пресслужба Першого ТМО Львова

За прогнозом медиків, чоловік зможе повноцінно ходити. Андрій каже, мріє знову працювати у сфері фізичної реабілітації та допомагати людям повертатися до повноцінного життя.

На початок