Пошила понад 250 прапорів за півтора року: історія очільниці народного дому із Львівщини

Пошила понад 250 прапорів за півтора року: історія очільниці народного дому із Львівщини

Мешканка села Честині Жовтанецької громади Марія Кудрявцева очолює місцевий народний дім і шиє українські прапори. Їх використовують під час прощання із полеглими героями, розвішують їх на могили військових та на офіційних установах.

Більше Марія розповіла Суспільному.

Жінка шиє прапори на волонтерських засадах. Тканиною і нитками її забезпечує Жовтанецька громада. За півтора року Марія пошила 250 українських стягів.

"Як почалася війна, то до сусідніх сіл і громад почали везти загиблих героїв. Ми виходили на шосе, щоб їх зустріти з українською символікою. Ну і побачили, що бракує нам прапорів — так почалася та ідея. А я мала навички шиття й почала шити прапори", — розказує Марія Кудрявцева.

Марія Кудрявцева за роботою
Марія Кудрявцева за роботою. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Жінка шиє прапори за певною послідовністю та укріплює, аби під час негоди прапори не псувалися:

"Прапори я шию операціями: спочатку покрій іде, бо синє я синіми нитками шию, жовте – жовтими, тоді я з’єдную. Якщо з’єдную, то там йде одна нитка на шпульці, знизу – інша. Це потайний шов, то є виворітна сторона, і ми шиємо синіми нитками. А на шпульку намотували жовту".

За словами Марії, різні розміри стягів мають різне призначення. Найменші вона шиє із залишків тканин, які використовують на благодійних концертах чи патріотичних заходах. Труни загиблих воїнів вкривають прапорами розмірами 2,20 метра на 1,40 метра.

Прапори, які шиє Марія, встановлюють біля могил полеглих військових. Їх 24 у Жовтанецькій громаді. Прапори змінюють три-чотири рази на рік, зараз жінка шиє їх до Великодня.

На початок