"Зараз треба захищати свою країну". У Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут навчаються трійнята з Вінниччини

"Зараз треба захищати свою країну". У Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут навчаються трійнята з Вінниччини

У Львівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут навчаються троє братів – трійнята Богдан, Роман та Павло Петьки родом із Вінничини. Вони вступили до військового ліцею ще до повномасштабного вторгнення. Зараз брати навчаються у випускному класі і планують стати військовослужбовцями. Та вже обрали, куди подаватимуть документи.

Як обирали майбутній фах, хлопці розповіли Суспільному.

Богдан, Роман та Павло Петьки — 17-річні трійнята-ліцеїсти із Вінниччини. Спершу брати разом вчились у школі, опісля — вступили до ліцею імені Героїв Крут, оскільки він має посилену військово-фізичну підготовку.

"Нас тато підштовхнув, щоб ми сюди вступили. Ми спочатку ну так думали – 50 на 50, а потім приїхали на день відкритих дверей, нам тут сподобалось і так вирішили сюди вступити. Ми надалі збираємось йти у військовий, тому для нас це краще", — розповідає Роман Петько.

Роман — найстарший з братів. Між народженнями трьох хлопців пройшло близько двох хвилин.

"Я – найстарший, найперший народився, відповідне в мене знання — молодший сержант. Я — командир відділення, відповідаю за 10 людей", — каже юнак.

Кадрових військових у родині немає, зазначає середній брат Богдан. Трійнята вступили до ліцею ще до початку повномасштабного вторгнення. І рішення стати військовим не змінили б.

"Мене не лякало те, що 24 лютого почалася повномасштабна війна. Я вирішив із самого дитинства, що я хочу захищати Батьківщину. Якщо комусь із нас стало важко – можемо підійти, підказати, як з якоїсь ситуації вийти, як краще зробити", — говорить Богдан Петько.

Брати Петьки на тренуванні
Брати Петьки на тренуванні. Суспільне Львів

Павло – наймолодший з братів розповідає, послаблень через те, що саме він формально молодший, немає. Тренуються та навчаються із однаковим навантаженням. Каже, навчання відбувається за стандартами "натівських" країн.

"Ближче як до НАТО, в нас є кабінет "натівський", англійської мови, там є алфавіт "натівський", зараз домедична допомога, її вчимо більше за книжками НАТО", — зазначає ліцеїст.

Брати Петьки на спортивному майданчику
Брати Петьки на спортивному майданчику. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Викладачі та керівники ліцею навчились розрізняти хлопців, розказує командир навчальної роти Степан Скочиляс.

"Двох відрізняв відразу, а одного прийшлось дивитись. Але нічого, все з часом, оскільки ми тут з ними постійно – щоденно з ними, вони більше з нами, аніж із зі своїми батьками під час навчання тут", — каже Степан Скочиляс

Зараз хлопці готуються до Національного мультипредметного тесту. Двоє братів — Павло та Богдан мріють стати військовими пілотами, а Роман ще не визначився. Хлопці вирішили, що вступатимуть разом і подаватимуть документи до двох військових вищих начальних закладів — в Національну академію Державної прикордонної служби та Харківський національний університет Повітряних сил.

"Зараз треба захищати свою країну. Якщо ми зараз всі разом станемо, то ворог нас не подолає. І все буде добре", — додає Павло Петько.

На початок