Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили для відвідувачів

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка відкрили для відвідувачів

У Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався сезон цвітіння. Там почали цвісти магнолії, рододендрони, ранні тюльпани, нарциси та інші квіти. Сад відкритий для відвідувачів — працює чотири дні на тиждень.

Більше про це Суспільному розповіла інженерка ботанічного саду Марія Надрага.

"Зараз квітнуть, переважно, ранні магнолії. Це є магнолія зірчаста, магнолія верболиста, магнолія ледибурга. Такі три основні три види таких магнолій. А трошечки пізніше буде більш кольорова гама. Так само це стосується і рододендронів, зараз квітнуть ранні сорти", — каже Марія Надрага.

Ботанічний сад ЛНУ, 1 квітня 2024
Ботанічний сад ЛНУ, 1 квітня 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

В саду вже можна побачити перші тюльпани та нарциси. Цьогоріч квіти розцвітають раніше, ніж зазвичай через теплий початок весни. Синоптикиня Олена Смалюх розповідає, що у Львові фіксують температурні рекорди. Так, востаннє понад 21°C наприкінці березня фіксували у 1968 році.

"30 березня було 23,8°C, а 31 березня було 23,2°C. Такі температурні рекорди спостерігались у 1968 році, теж відповідно 30 і 31 березня — тоді було 21,4°C в середньому. Також сьогодні ми вже перекрили багаторічний максимум — наразі вже температура фактична 23°C, а за багаторічними даними у 2021 році саме в цей день спостерігалась температура 21,4°C", — каже Олена Смалюх.

Ботанічний сад ЛНУ, 1 квітня 2024
Ботанічний сад ЛНУ, 1 квітня 2024. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

"Дуже все швидко змінюється. Буквально кожного дня щось нове зацвітає. Навіть упродовж дня можемо побачити, що рослина, яка ще вранці тільки стояла в бутонах, уже надвечір зацвітає", — розповіла Марія Надрага.

Оранжереї ботанічного саду відчинять для відвідувачів на початку травня. Потрапити на територію можна за квитками у вівторок, середу, четвер та неділю.

На початок