У Львові покажуть виставу за мотивами творів Сергія Жадана

У Львові покажуть виставу за мотивами творів Сергія Жадана

У львівському театрі імені Марії Заньковецької готують виставу "Жадан. Я буду твоїми очима". Режисер — Андріюс Дарела із Литви й це його третя вистава українською мовою.

Більше про виставу Суспільному розповів Андріюс Дарела.

Режисер знайомий із творчістю Сергія Жадана із 2014 року. У виставу він додав і слова, й постать поета. Постановку підтримала Литовська рада з питань культури. Прем’єрний показ відбудеться 6-7 березня.

"Це таке як Чистилище, як поет, який потрапив туди й ця паралель з Данте. Тому що Данте вигнали з рідного міста, йому було 35 років і він почав писати ту "Божественну комедію". І така паралель із "Сліпий" Шевченка. Я люблю "Жадан і Собаки", така пісня "Вафлі Артек" — там є така сумна мелодія, я хотів, щоб струнний квартет був", — розповів Андріюс Дарела.

Репетиція вистави "Жадан. Я буду твоїми очима", 5 березня 2024.
Репетиція вистави "Жадан. Я буду твоїми очима", 5 березня 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

Поета у виставі грає Юрій Хвостенко. Актор вбачає у своєму персонажі пророка.

"Це такий сукупний образ Поета. Десь Сергія Жадана, і, мабуть, такого пророка, який веде у правильному напрямку свою паству. Андріюс, режисер, поєднав все в одну лінію. Те, що відбувалось у "Божественній комедії", що треба було пройти, аби дістатися до раю, там до своєї коханої. А в нашій інтерпретації – до раю після того, що відбувається зараз, він таки має колись настати. Це все закінчиться і ми маємо знати, як жити далі", — каже Юрій Хвостенко.

Виставу готують у театрі Заньковецької на сцені "Стрих" – це майданчик, розташований під дахом театру. Тут розмістили рухомі декорації з металу.

"Він розраховувався і готувався для проєктів пошукових, для сучасної драматургії, для чогось свіжого, нового, в чому можна вільно експериментувати. І саме цей простір – для таких речей", — каже головна художниця театру імені Марії Заньковецької Юлія Заулична.

На початок