На двох пунктах пропуску в черзі перебуває близько 1050 вантажівок: речник ДПСУ про ситуацію на кордоні з Польщею

На двох пунктах пропуску в черзі перебуває близько 1050 вантажівок: речник ДПСУ про ситуацію на кордоні з Польщею

На двох пунктах пропуску в черзі перебуває близько 1050 вантажівок: речник ДПСУ про ситуацію на кордоні з Польщею
Вантажівки на пункті пропуску "Шегині-Медика", 4 січня 2024. Фото: Суспільне Львів

Станом на ранок сьогодні, 12 лютого польські протестувальники продовжують блокування кордону з Україною. На пунктах пропуску "Ягодин" і "Рава-Руська" в чергах на території Польщі в бік України перебуває близько 1050 вантажних транспортних засобів: 650 навпроти Ягодина й 400 навпроти Рави-Руської.

Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі Суспільне.Спротив.

Блокування в першу чергу обмежує рух для вантажних транспортних засобів, каже Андрій Демченко. Для інших категорій транспорту нема обмежень щодо перетину кордону на в'їзд і виїзд з України.

На пункті пропуску "Шегині", за його словами, в черзі перебуває близько 200 вантажівок. О 10.10 стало відомо про повторне блокування цього пункту пропуску, а також пунктів "Устилуг" та "Угринів".

"Також маємо чергу на території Польщі в бік України на напрямку пункту пропуску "Краківець". Цей напрямок не блокувався і не блокується, на щастя, але в черзі станом на ранок перебуває десь тисяча вантажних транспортних засобів. Варто розуміти, що і водії, і перевізники через блокаду інших напрямків шукають собі всі можливі напрямки, де вони можуть перетнути кордон, через що й збільшилася черга на цьому напрямку", — повідомляє Андрій Демченко.

За словами речника ДПСУ, наразі нема черг на кордоні зі Словаччиною, ні з Угорщиною, Румунією.

"Напрямки пунктів пропуску "Шегині", "Рава-Руська", "Краківець", "Ягодин" — це ті напрямки, де можуть перетинати кордон вантажні транспортні засоби вагою понад 7,5 тонн, які можуть перевозити власне вантажі. Інші напрямки це більш для руху вантажних транспортних засобів вагою менше ніж 7,5 тонн. Менші вантажні транспортні засоби, менше вантажів, які вони можуть перевозити. Або ж рух для вантажних транспортних засобів понад 7,5 тонн, які слідують порожніми. Треба розуміти, що ці чотири напрямки — це найбільші інфраструктурні напрямки, де велика кількість вантажних ТЗ перетинає кордон", — каже Андрій Демченко й додає, що в пункті пропуску "Ягодин" під час днів, коли рух не блокувався, кордон за добу перетинало в середньому 1200-1400 вантажівок.

Під час блокування руху на пункті пропуску "Ягодин" за добу в середньому за добу проїжджає найменше вантажівок. Протягом доби вчора, 11 лютого, кордон перетнуло 145 транспортних засобів: п'ять на виїзд з України й 140 в напрямку України.

"На пункті "Рава-Руська", де рух зараз блокується, зменшення кількості вантажних транспортних засобів ми фіксуємо десь у два з половиною рази. Блокувальники, за інформацією від польських колег, зазначали ще раніше, що вони не ускладнюватимуть рух для гуманітарних вантажів та інших можливих вантажів, які слідують в Україну. Але чи дотримуються вони цього, адже всі дії відбуваються на території Польщі і на певній віддаленості від кордону, мені складно дати оцінку", — каже Андрій Демченко.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску "Медика – Шегині".

9 лютого польські фермери розпочали страйк на пунктах пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне-Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". 10 лютого пункт пропуску "Медика-Шегині" — розблокували.

На початок