Чекає на протезування та мріє пройтись Львовом: історія військового, який проходить реабілітацію у центрі "Незламні"

Чекає на протезування та мріє пройтись Львовом: історія військового, який проходить реабілітацію у центрі "Незламні"

Чекає на протезування та мріє пройтись Львовом: історія військового, який проходить реабілітацію у центрі "Незламні"
.

У Національному реабілітаційному центрі "Незламні" (Unbroken) проходить реабілітацію та відновлюється 37-річний Роман Сирота, який втратив на фронті ногу. Зараз захисник очікує на протезування та мріє здійснити пішу прогулянку Львовом.

Про це розповіли у пресслужбі Першого ТМО Львова.

37-річний киянин Роман Сирота — продавець-консультант за професією. На початку повномасштабного вторгнення пішов до війська добровольцем. Спершу боронив від окупантів столицю, а згодом воював уже на Сході: на Лиманському та Бахмутському напрямках, де торік у листопаді і отримав важке поранення.

Роман Сирота, військовий, який проходить реабілітацію
Роман Сирота, військовий, який проходить реабілітацію у Львові. пресслужба Першого ТМО Львова

Військовий пригадує, що тієї ночі росіяни поцілили по українських позиціях з гранатомета. Боєприпас приземлився біля Романа і скалки гранати посікли йому ногу. Він самостійно наклав собі турнікет. Утім, евакуюватися не міг, бо працювали ворожі дрони. Та розумів, що зі світанком шанси вибратися будуть ще мізерніші. Боєць зміг вибратись з окопу і рушив до точки евакуації. Стрибав, повз, а коли вже не міг, то тягли побратими.

До стабпункту Романа доправили лише через 7 годин після отримання поранення. Через те, що турнікет надто довго пробув на нозі, кінцівку довелося ампутувати.

Ампутована кінцівка
Ампутована кінцівка.

Після лікування у Дніпрі та Києві, на реабілітацію Романа скерували до Львова - у Центр "Незламні". Спершу військовий відчував фантомні болі. Як кажуть медики, таке часто трапляється після ампутацій. Річ у тім, що мозок подає неправильні сигнали і людина продовжує відчувати фізичний біль у кінцівці, якої вже немає.

“Я не міг робити нічого — навіть нормально заснути. Фантомні болі я спочатку відчував на 8 балів з 10. Нині ж — лише на 2 бали. Терапія, яку надають мені тут спеціалісти, допомагає”, – розповідає Роман.

Військовий Роман Сирота у Центрі "Незламні"
Військовий Роман Сирота у Центрі "Незламні".

Попри втрату ноги, біль, тривале лікування та реабілітацію, чоловік ні про що не шкодує. Впевнений, що його вибір у березні 2022 року був єдино правильним: “Якби я знав на початку війни, що втрачу кінцівку, втрачу ногу — я б все одно пішов воювати”.

Військовий Роман Сирота, який проходить реабілітацію у Центрі "Незламні"
Військовий Роман Сирота, який проходить реабілітацію у центрі "Незламні".

Воїн мріє стати на протез та пройтись історичним центром Львова. Каже, що раніше йому ніколи не випадала нагода побувати у Львові. Тож, коли опанує ходьбу на штучній кінцівці, перше що зробить — піде на екскурсію.

На початок