Перейти до основного змісту
У 2023 році на Львівщині сума туристичного збору склала понад 46 млн грн: які локації відвідували найчастіше

У 2023 році на Львівщині сума туристичного збору склала понад 46 млн грн: які локації відвідували найчастіше

За 2023 рік на Львівщині сума туристичного збору склала понад 46 мільйонів гривень. Це є найвищий показник з 2011 рокуУ 2011 році запровадили туристичний збір. Так у 2022 році надходження до бюджету становили понад 41 мільйон, а у 2021 році — 23 мільйони.

Які найпопулярніші туристичні локації Львівщини у 2023 році, дізнавалося Суспільне.

Найпопулярнішим серед туристів місцем на Львівщині минулого року був історико-культурний заповідник "Тустань", згідно з даними обласного управління туризму. Попри те, що у пік туристичного сезону, у червні, злива змила мости та розмила доріжки, впродовж року локацію відвідали понад 180 тисяч людей, каже директор заповідника Андрій Котлярчук.

Історико-культурний заповідник "Тустань"
Історико-культурний заповідник "Тустань". Скріншот з відео: Facebook/Тустань

Нещодавно до заповідника привезли бойківську хату з господарським начинням, в ній планують облаштувати простір для подій.

Бойківська хата
Бойківська хата. Фото: Суспільне Львів

Також парк став доступніший для людей з вадами зору. Мініскульптури фортеці Тустань встановили біля підніжжя Тустанських скель. Інформацію можна прочитати шрифтом Брайля або ж прослухати аудіогід.

"Ми розробили нові маршрути в інші локації заповідника, які досі не були прокомуніковані, тобто ми почали розосереджувати потоки туристів. І зараз є можливість, приїхавши в Тустань, піднятись не лише на центральний камінь, але також і відвідати інші цікаві місця, інші скельні комплекси, зокрема, які є на території заповідника", — каже Андрій Котлярчук.

Модель для незрячих
Модель для незрячих. Фото: Facebook/Тустань

Другою за популярністю локацією є парк "Сколівські Бескиди". Там почали реставрувати палац Гредлів за гроші партнерів з Німеччини. У ньому планують облаштувати туристичний центр. Також працюють над новими проєктами.

"Працюємо над тим, щоб продумати і зробити реабілітаційні маршрути. Для цього ми консультуємося з реабілітологами, який це має бути маршрут, готуємо подібні проєкти. Я думаю, що основою на 2024 рік в нас є така мета — зробити такі маршрути для людей, які потребують реабілітації", — говорить директор парку "Сколівські Бескиди" Василь Приндак.

Палац Гредлів
Палац Гредлів. Фото: Суспільне Львів

Ще однією популярною локацією є притулок "Домажир". Там можна побачити 29 ведмедів, які проходять реабілітацію після проживання у непридатних умовах. У притулку туристичний сезон стартував у березні минулого року, коли ведмеді прокинулись, та завершився восени. Станом на зараз всі тварини сплять та не прокидались навіть під час плюсових температурних рекордів.

"Минулого року ми прийняли приблизно до 25 тисяч відвідувачів. Нас відвідало дуже багато шкільних груп, ми провели не тільки екскурсії, ми провели багато різних освітніх проектів для дітей, їм було дуже цікаво", — розповідає менеджерка з маркетингу ведмежого притулку Оля Федорів.

Ведмідь у притулку "Домажир"
Ведмідь у притулку "Домажир". Фото: Суспільне Львів

Загалом за рік туристичний збір на Львівщині становить понад 46 мільйонів гривень.

"Якщо ми говоримо в порівнянні з попередніми роками, то в 2022 році — це було трішки більше ніж 41 мільйон, а в 2021 — це 23 мільйони. Цьогоріч бачимо, що туристичний збір збільшився в двічі", — каже провідний інспектор обласного управління туризму Віталій Мужик.

За словами чоловіка, збільшення надходжень до бюджету пов’язують із роботою підприємців, які декларують доходи, та із збільшенням кількості переселенців на Львівщині.

Топ дня
Вибір редакції
На початок