"Для своїх дітей я — супергерой": у Львові пораненому військовому з Маріуполя встановили біонічний протез

"Для своїх дітей я — супергерой": у Львові пораненому військовому з Маріуполя встановили біонічний протез

У центрі “Незламні” встановили двадцятий біонічний протез. Його отримав військовий родом із Маріуполя В’ячеслав Смислов. Ліву кисть він втратив під Бахмутом, а зараз проходить лікування на Львівщині.

Про це повідомили в пресслужбі Першого медоб’єднання Львова.

30-річний В’ячеслав Смислов – батько трьох дітей. Чоловік народився й виріс у Маріуполі, до Збройних сил України долучився в 2015 році. На початок повномасштабної війни був демобілізованим і жив цивільним життям. 24 лютого 2022 року В’ячеслав вивіз дружину та дітей із Маріуполя до Умані й повернувся назад. Чоловік був штурмовиком у 28-й бригаді.

військовий, протез, реабілітація, центр "Незламні"
В'ячеслав Смислов під час виготовлення протеза, листопад 2023. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Пів року тому В’ячеслав потрапив під вогонь російського дрона біля Бахмута й втратив кисть.

”Він не дуже вдало прилетів до мене. Точніше для нього вдало, а от для мені – ні. Але, що я вам хочу сказати, місія його не виконана, бо я досі живий”, – каже він.

В’ячеслав приїхав до центру “Незламні” на протезування й хотів саме біонічний протез. Він став 20 військовим, якому там встановили такий протез.

Назар Багнюк, керівник напряму протезування центру "Незламні", каже, що перевагою біонічного протеза є вісім хватів, які В’ячеслав може перемикати за допомогою імпульсів. Проте, за його словами, біонічний протез потрібен не всім.

“Біонічний протез – не є річ, яка підходить і потрібна всім підряд, це не є рішення і панацея. Більшість операцій і пристосування залежить від людини, від старанності і зусиль”, — каже Назар Багнюк.

військовий, протез, центр "Незламні", реабілітація
В'ячеслав Смислов отримав біонічний протез, листопад 2023. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Після закінчення лікування військовослужбовець поїде до родини в Умань.

“Син у дитячому садочку вже всім розповів, що його тато – трансформер і там всі чекають, аби побачити цю руку. Зараз я для своїх дітей – супергерой, якого хоч і спіткала невдача, але він завжди на позитиві і готовий перемагати”, – додає В’ячеслав.

Також військовий збирається повернутися на передову.

На початок