Перейти до основного змісту
Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності

Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності

Львів’янин Ігор Чабан — учасник Революції Гідності, 14-ї сотні Самооборони Майдану "Вільні люди". Чоловік був поранений 18 лютого 2014 року. Це сталося на розі Кріпосного провулку та вул. Інститутської. Чоловік був у комі та проходив тривалу реабілітацію після поранення.

У 10 річницю Революції Гідності Ігор Чабан поділився спогадами та думками із Суспільним.

Ігор Чабан поїхав до Києва 1 грудня 2013 року.

"Початок моєї історії такий, як і в мільйонів інших: побачив по телевізору як цинічно і жорстоко калічать студентів. Звичайно це був шок, без роздумів з дружиною сіли в машину і отямився я уже на півдорозі до Києва", — каже Ігор Чабан.

Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності
Учасники 14 сотні Самооборони у Маріїнському парку, грудень 2013 року. Фото надав Ігор Чабан

На Майдані Ігор записався до 14 сотні Самооборони. На перше патрулювання пішли вже через пів години.

"Перше патрулювання було з боку Європейської площі, бо була інформація що приїхало кілька вагонів "тітушок". Ми чергували до 6 ранку — так і потрапив в 14 сотню Самооборони "Вільні люди", яка мала свій прапор, мала свої щити, яка вирізнялася була найбільш публічною. Ми не мали своєї барикади, але ми по виклику бігли в потрібне місце і блокували Генпрокуратуру, різні суди, стояли в заслоні, коли посилювали барикади", — пригадує чоловік.

Ігор Чабан отримав поранення 18 лютого. З його слів, тоді було відчуття ніби беркут і внутрішні війська очікували поки люди зберуться, а тоді почали наступати. Також з ними були "тітушки".

"Вони закидували нас гранатами і коктейлями Молотова. Ми стояли, намагались прикривати мирних громадян, дівчат і звичайних людей, які були за нами. Найбільше, що мені запам’яталося, що намагалися бруківкою перекинути через нас, щоб потрапити в звичайних", — каже Ігор Чабан.

Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності
Ігор Чабан разом із учасником Революції Гідності Яріком. Фото надав Ігор Чабан

Щільний коридор беркуту тоді побачили на Інститутській, згадує чоловік:

"Побачили щільний коридор беркуту і ми почали на них наступати. Ми щитами накрилися зверху, з боків влаштували таку давньоримську черепаху і крок за кроком намагалися до них підійти. Я пам’ятаю, коли вони пішли в атаку, бігли на нас, мене збили з ніг, почали бити, а потім наступну мить для мене бруківка перетворилася в білу стелю. І це вже було 7 березня", — каже учасник Революції Гідності.

Ігор Чабан отримав вогнепальне поранення голови, множинні переломи склепіння основи черепа, важка поєднана травма тіла і контузія ока з розривом.

Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності
Учасники Революції Гідності. Фото надав Ігор Чабан

"Стріляли впритул, як били пам’ятаю, як стріляли — вже ні. Коли прийшов до тями, мене повезли в Польщу і біля мене була дружина і я почув від неї, що Захарченко і Янукович втекли і що Росія почала війну — забрала Крим. Я не знав ні про закінчення Майдану, ні про розстріли, ні про Крим, отримав такий шок. Емоції були схожі на ейфорію. В мене було відчуття перемоги. Я не знав що я поранений, не знав, що у мене не було ока, не знав, що у мене немає правої частини черепа. Я був дуже щасливий", — пригадує Ігор Чабан.

За життя Ігоря боролися спочатку українські лікарі, потім три місяці Ігоря лікували в Польщі, де зробили пластичну операцію. Про Майдан зараз Ігор згадує як про можливість підготуватися до повномасштабного вторгнення.

Зараз чоловік волонтерить, підтримує ЗСУ — брав участь в пікетах "Спочатку дрони, потім стадіони". І вірить в перемогу України.

Поранення, кома та реабілітація. Львів'янин розповів про участь у Революції Гідності
Ігор Чабан під час мітингу "Спочатку дрони, потім стадіони". Фото надав Ігор Чабан

"Вірю, тому вважаю своїм святим обов'язком, бо я, як офіцер запасу, закінчив військове училище, повинен бути на фронті, але не маю можливості воювати і якщо я ще не буду брати участь в подібних акціях примусу влади допомагати фронту, тоді поважати себе перестану. Тут мій фронт", — завершує розмову Ігор Чабан.

Топ дня
Вибір редакції
На початок