У Львові на реабілітації перебуває парамедик з Полтави. Чоловік втратив ногу після поранення на Донеччині та став другим в Україні пацієнтом, якому вживили протез у кістку. Історію чоловіка розповіли у Першому ТМО Львова.
Олександр Журавель з Полтави, йому 33 роки. У мирному житті чоловік працював ветеринаром на фермі. Із початком повномасштабного вторгнення долучився до територіальної оборони. У парамедики перекваліфікувався вже перед поїздкою під Соледар.
"Бути парамедиком не так просто. Коли ти солдатом, більше хвилюєшся за себе та щоб не підвести свого напарника. Коли ти парамедик, то маєш робити більш складний вибір. Ти розумієш, що ця людина може не доїхати до стабілізаційного пункту, а, якщо залишиш іншого — то він може не доїхати", — розповідає Олександр.
У січні цього року, коли Олександр евакуював пораненого, він потрапив під мінометний обстріл, один із снарядів влучив поруч із Олександром.
У Дніпрі Олександру ампутували понівечену ногу та ще 11 днів військовий перебував у комі, потім чоловіка перевезли до Києва, де він два з половиною місяці перебував у реанімації, згодом — лікування у Чернівцях. До Львова Олександр приїхав на протезування та реабілітацію.
У реабілітаційному центрі "Незламні" Олександр став одним із трьох пацієнтів австралійського лікаря Муньєда Аль Мудеріса, який спеціалізується на остеоінтеграційному методі протезування. Тож військовому вживили імплант, до якого кріпиться протез, прямо в кістку.
"Така штучна кінцівка має ряд переваг. Вона більш чутлива і функціональна у порівнянні з традиційними методами протезування", — йдеться у повідомленні.
Через півроку після поранення Олександр почав ходити.
"Він ходить дуже добре. Він може з плитки переступити на ковролін, відчуває навіть дотикову поверхню під час ходьби. Це — класно", — каже ортопед-травматолог Володимир Романишин.
Зараз, аби навчитися добре ходити на протезі, Олександр щодня тренується з фізичним терапевтом. Коли відновиться, то каже, що хоче ще бути корисним фронту.