Реєстрація, дати сесій та порогові бали: які особливості мультипредметного тесту в 2023 році

Реєстрація, дати сесій та порогові бали: які особливості мультипредметного тесту в 2023 році

Реєстрація, дати сесій та порогові бали: які особливості мультипредметного тесту в 2023 році
. УНІАН/Фото Володимира Гонтаря

Цьогоріч через війну в Україні знову не проводитимуть ЗНО. Натомість абітурієнти вступатимуть до вишів на основі результатів Національного мультипредметного тесту. Як і минулого року випускники складатимуть три предмети. Утім у 2023 році одна з дисциплін буде на вибір, адже історію України вилучили з переліку обов’язкових. Про часові межі, особливості кожного предмета, прохідний бал при вступі та те, що варто знати і пам’ятати абітурієнтам та їхнім батькам про цьогорічний НМТ, розповіла Суспільному керівниця Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Особливості НМТ

Реєстрація вступників для участі в Національному мультипредметному тесті триватиме до 3 травня. Потенційні учасники за допомогою спеціального сервісу повинні створити персональний кабінет. Тестування із двох обов’язкових дисциплін та однієї на вибір відбудеться в один день у червні і триватиме 180 хвилин.

В Україні для участі в НМТ вже створили понад 211 тисяч персональних кабінетів. Близько 188 тисяч людей отримали повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ 2023 року, проте за результатами обробки реєстраційних документів більше 7 тисяч вступників отримали повідомлення про потребу доопрацювати надану інформацію або копії документів, аби усунули недоліки.

Як розповіла керівниця Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, у їхній центр, який обслуговує Львівську, Волинську та Рівненську області, заявки подали близько 30 тисяч учасників. Саме на Львівщині їх орієнтовно від 15 до 20 тисяч.

"Процес реєстрації уже пішов на спад, але ще триває. Документи приймають до 3 травня, а до 7 травня вступники мають право внести зміни – вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні або за кордоном, у якому хочуть складати НМТ. Загалом передбачається, що заявки в наш регіональний центр можуть подати близько 40 тисяч учасників – це і мешканці трьох областей, які обслуговуємо, і мешканці інших областей, які тимчасово переїхали, зокрема з Херсонської, Донецької областей", – каже Лариса Середяк.

Що стосується нововведень, то якщо минулого року серед обов’язкових на мультитесті були три предмети – українська мова, математика та історія України, то цьогоріч третій предмет учасники можуть обирати самі. У переліку – історія України, а також одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), хімія, фізика та біологія.

Як зазначила Лариса Середяк, вибираючи предмет на вибір, вступники надали перевагу історії України. Далі за популярністю йде англійська мова, після неї – біологія. А ось хімія і фізика посідають останні позиції і мають практично однакові показники популярності.

На складання НМТ-2023 з трьома блоками (предметами) виділять 180 хвилин. Абітурієнти самі можуть розподіляти цей час між предметами. Завдань з відкритою формою відповіді у НМТ 2023 не буде. Але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово.

Де вступники складатимуть НМТ-2023

Скласти Національний мультипредметний тест учасники матимуть змогу не тільки в Україні, а й за кордоном. За попередніми даними, вже відомо про 31 країну. При тому, що у кількох країнах, як от в Польщі, Німеччині, Канаді, Ірландії та Великій Британії тимчасові екзаменаційні центри будуть відкриті у кількох містах.

"За кордоном екзаменаційні центри чітко прописують кількість учасників, яких вони зможуть прийняти на тестування, тому раджу тим, хто ще не зареєструвався, швидше це зробити і вказати країну та місто проходження мультитесту. Наприклад, до нас звертались кілька дітей, яких не змогли прийняти, бо місця уже зайняті. Учасникам доводиться їхати в інші міста", – каже жінка.

Скільки на Львівщині буде створено тимчасових екзаменаційних центрів, наразі точно невідомо. Зараз підбирають місця, які мають бути обладнані укриттями, оснащені комп’ютерами та безперебійним світлом і інтернетом.

"Це буде та ж база як і минулого року, плюс для розвантаженості додадуться кілька локацій в менших містах Львівщини. Наприклад, тимчасові екзаменаційні центри плануємо відкрити у Жидачеві, Старому Самборі, Сокалі", – зазначає Лариса Середяк.

За її словами, в одній аудиторії максимально зможуть перебувати 15 учасників мультитесту. Відтак, усіх п'ятнадцятьох потрібно забезпечити комп’ютерами, а також вони потрібні для двох інструкторів. Загалом розраховують на 60 учасників в одному пункті тестування, а це чотири аудиторії.

В Україні тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників з укриттів.

Як зареєструватись на участь у НМТ-2023, якщо цього ще не зробили:

  • За допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО самостійно створити персональний кабінет та подати особисті дані та інформацію щодо участі в НМТ.
  • Завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.
  • Надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Обов’язкові документи:

  • Копія документа, що посвідчує особу (ІТ-картка або паспорт у формі книжечки чи інший документ, що посвічує особу);
  • Копія документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • Копія документа, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПБ);
  • Додаткові документи подаються за потреби.

Варто також взяти до уваги вимоги до розміру та вигляду завантажених документів. Кожна копія документа має бути завантажена у вигляді окремого файлу (формат .jpg або .png, розмір не більше як 1 МБ). Зображення повинно бути чітким і повнорозмірним (без обрізань). Текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Інші вимоги до завантаження копій необхідних документів можна дізнатись тут.

За словами Лариси Середяк, із 30 тисяч учасників, які подали свої заявки на проходження НМТ через Львівський регіональний центр якості освіти, 800 відправили на доопрацювання.

"У частини учасників, які подали документи, були фотографії поганої якості. Також трапляються випадки, де скидають нечіткий та нечитабельний ідентифікаційний код, додавали медичні довідки, що були складені не за вимогами МОЗ та МОН. Серед інших – неправильно складені документи про завершення навчання цього року, де не написано, чи справді дитина є учнем 11 класу. Таким учасникам на електронні скриньки скеровували офіційні листи з проханням все доопрацювати. Це можна буде зробити до 7 травня", – каже керівниця Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Для тих, хто самостійно не може зареєструватись або ж має невирішені питання, відкрили пункти реєстрації. Зокрема, у Львівській області такий пункт діє Адреса: вулиця Карпінського 2/4, перший навчальний корпус, кабінет 302. Телефон: (032) 258 24 06).у Національному університеті "Львівська політехніка".

Дати основної та додаткової сесій

За даними УЦОЯО, тестування з НМТ-2023 відбудеться у дві сесії. Основна проходитиме з 5 до 23 червня, а додаткова – з 11 по 24 липня.

З 5 до 12 червня буде додатковий період, під час якого зможуть зареєструватися ті, хто не зміг з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації або які реєструвалися в основний період, але їм відмовили в реєстрації для участі. Не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде вказано дату, час і місце проведення НМТ. Учасники й учасниці додаткової сесії НМТ дізнаються про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарні дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Кількість правильних відповідей у кожному блоці учасники й учасниці дізнаються одразу після завершення виконання завдань. До 28 червня на персональних сторінках учасників і учасниць розмістять інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів. Результати додаткової сесії з’являться до 29 липня.

Оцінка за шкалою 100-200 балів рейтингова. Щоб отримати по 100 рейтингових балів за кожен блок, достатньо набрати 4 бали з математики, іноземної мови, фізики, хімії; 5 балів – з української мови та біології, 6 балів – з історії України.

Докладніше із таблицями переведення балів можна ознайомитися тут.

НМТ з української мови

Обов'язковий блок з української мови буде містити 30 завдань. З них 10 завдань з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 – з однією правильною відповіддю з п'яти, і 5 – на встановлення відповідності. Твір в рамках НМТ випускники писати не будуть.

НМТ з математики

Математика – другий обов'язковий предмет мультитеста. У цьому блоці буде 22 завдання. З них – 15 тестів, 3 завдання на встановлення відповідності, і 4 завдання, де потрібно вписати відповідь.

НМТ з історії

Цього року питання з історії охоплюватимуть другу половину XVI – початок XXI століття. У 2022 році завдання з історії зачіпали лише події останнього століття. Всього з історії буде 30 завдань. З них – 20 тестів з однією правильною відповіддю, 4 завдання на встановлення відповідності, 3 – на встановлення хронологічної послідовності та 3 завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. Останні два формати питань нові для НМТ, але вже застосовувалися у ЗНО.

НМТ з інших предметів

Блок з іноземної мови буде містити 32 завдання. З них 5 тестів, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 на заповнення порожніх місць у тексті.

З біології випускникам потрібно буде відповісти на 30 завдань. З них 24 тести, 4 завдання на встановлення відповідності та 2 завдання з вибором трьох правильних відповідей.

У блоці з хімії буде 30 завдань. З них 22 тестових завдання, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

На НМТ 2023 з фізики буде 20 завдань. З них 12 тестів, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.

Порогові бали з НМТ для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів (в минулому році було достатньо дати 1 правильну відповідь по кожному предмету).

Пороговий бал для вступу на бюджет буде відрізнятися для різних спеціальностей. Для більшості достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей "Право" та "Міжнародні відносини" – 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" – 150 балів.

Абітурієнт може подати максимум 20 заяв на вступ, з них максимум 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, але буде враховуватися регіональний коефіцієнт, який визначать з наближенням дати НМТ.

Під час виконання завдань із математики, хімії та фізики можна буде скористатися деякими довідковими матеріалами та чернетками. Вони будуть доступні на платформі для виконання тестових завдань.

До речі, для вступу у 2023 році можна використовувати результати не лише НМТ-2023, а й кількох попередніх років – НМТ-2022 та ЗНО-2021, 2020 років.

Читайте також

16 тисяч випускників хочуть складати НМТ за кордоном — Міносвіти

На початок