"Хочу бути військовим": у Львівському ліцеї імені Героїв Крут відбувся день відкритих дверей

"Хочу бути військовим": у Львівському ліцеї імені Героїв Крут відбувся день відкритих дверей

"Хочу бути військовим": у Львівському ліцеї імені Героїв Крут відбувся день відкритих дверей
. Суспільне Львів

У суботу, 28 січня, у Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут відбувся День відкритих дверей. До навчального закладу з різних куточків України приїхали школярі та їхні батьки, щоб ознайомитися з умовами вступу й принципами навчання. Для відвідувачів організували екскурсію, яку проводили вихованці ліцею. Як це було, дізнавалося Суспільне.

У день відкритих дверей майбутнім ліцеїстам показали роботу дронів, які зараз використовують у боротьбі проти РФ. Абітурієнтів та їх батьків розподілили по групах і показували різні локації.

"Порівняно з минулим роком зараз прийшло набагато більше людей подивитись, що може запропонувати наш навчальний заклад, тому що в зв’язку з сучасними реаліями, в зв’язку з тим, що у нас йде війна, то багато молодих хлопців все таки хочуть вибрати військову професію", — каже інженер з обслуговування комп'ютерної техніки ліцею Андрій Горбатенко.

Ліцеїсти розповідають про дрони
Ліцеїсти розповідають про дрони. Суспільне Львів

Восьмикласник Назар приїхав з Волинської області. Хлопець думав про вступ до ліцею ще минулого року, тепер вже в цьому впевнений. Прослухавши вказівки інструктора, пробує себе у стрільбі.

"Вони (такі навички, — ред.) завжди корисні, не знаєш, що буде завтра. Ти будеш розуміти в яких ситуаціях, що робити", — каже школяр Назар Сахар.

Назар Сахар вчиться стріляти
Назар Сахар вчиться стріляти. Суспільне Львів

Петро Галичанівський приїхав з Львівської області оглянути ліцей з двома синами. Старшому — 13 років.

"Він сам захотів піти, хоче бути військовим, має таку здатність, та й ми хочемо його підтримати", — каже чоловік.

Петро Галичанівський приїхав у ліцей з синами
Петро Галичанівський приїхав у ліцей з синами. Суспільне Львів

Назар має спортивну підготовку і планує захищати кордони України.

"Я дуже хочу бути військовим, бо хочу на прикордонника піти. Це не лише підготовка, а й дисципліна", — каже Назар Галичанівський.

День відкритих дверей
День відкритих дверей. Суспільне Львів

Наразі в ліцеї навчається 430 юнаків.

"Саме тут кожен молодий юнак зможе підвищити свій рівень навчання, він себе зможе краще підготувати фізично, він зможе сформувати ці необхідні якості, які потрібні для людини, яка в подальшому планує бути в статусі захисника. Охоронця нашої країни. За останні роки ліцей розвивається, вдосконалюється навчально-матеріальна база", — каже начальник ліцею Юрій Гусар.

Якщо вступати до ліцею після 7 класу, то навчання триватиме 4 роки, після 8 — три і після 9 — два роки. Після завершення навчання випускники можуть обрати чи продовжувати військову справу, чи вступати до цивільного навчального закладу.

Читайте також

У Львові старшокласників навчають стрільби у лазерному тирі

Неподалік Львова планують облаштувати стрілецький тир

На початок