Міненерго видало наказ про ліквідацію шахти "Надія". Там звільнилися майже 500 гірників

Міненерго видало наказ про ліквідацію шахти "Надія". Там звільнилися майже 500 гірників

Ексклюзивно
Міненерго видало наказ про ліквідацію шахти "Надія". Там звільнилися майже 500 гірників
. Суспільне Львів

Міністерство енергетики видало наказ №11 про ліквідацію шахти "Надія" у селі Сілець на Львівщині. Документ підписав виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко 9 березня.

Згідно з документом, шахта припинить роботу 30 червня 2022 року. Доробку гірничих запасів мають завершити до 28 лютого 2022 року. До 31 січня того ж року із шахти мають передати обладнання.

Також у Наказі йдеться про виплату заборгованості гірникам та попередження їх про звільнення у встановленому законом порядку.

З шахти звільнилося майже 500 працівників

Шахту справді планують ліквідувати, підтвердив у коментарі Суспільному голова профспілки шахти "Надія" Руслан Віхоть. З підприємства вже звільнилися майже 500 гірників. Там залишилися працювати близько 360 людей.

Окрім цього, від початку листопада до шахти не подають електроенергію. Борг за електроенергію перевищує 13, 5 мільйонів.

"Наша шахта вже не працює чотири місяці, відколи вона була знеструмлена. У нас заборгованість з зарплати 36 мільйонів з вересня по грудень 2020 року. Нам 17 березня заплатили зарплату за січень-лютий 2021 року", — каже Руслан Віхоть.

Протест гірників шахти "Надія". Серпень 2020 року
Протест гірників шахти "Надія". Серпень 2020 року. Суспільне Львів

"Шахта ще могла кілька років пропрацювати"

Підготовка до ліквідації включає доопрацювання запасів. З початку квітня на підприємстві мають розпочати роботу, однак, за словами голови профспілки шахти "Надія" Руслана Віхотя, для цього бракуватиме працівників.

"Ми розуміємо, що запаси шахти майже вичерпані. Але ще б можна було кілька років попрацювати і створити нові робочі місця. Чому працівники звільнилися? Бо їм не платили зарплатню півроку, люди не мали за що жити", — каже Руслан Віхоть.

Що відомо

  • Шахта "Надія" перебуває у державній власності.
  • 28 серпня 2020 року 48 шахтарів шахти "Надія" не піднялися на поверхню. Вони вимагали, аби їм виплатили заборгованість із березня до серпень.
  • 1 та 2 вересня шахтарі та їхні родичі блокували дорогу Львів-Рава-Руська у селі Сопошин.
  • Також гірники шахти "Надія" пікетували під Львівською облдержадміністрацією.
  • 5 вересня стало відомо, що ПАТ "Центренерго" перерахувало ПрАТ "Шахта "Надія" 5 млн грн, які буде направлено на виплату боргів із зарплати.
На початок