28 серпня на Театральному майдані в Луцьку відбулася акція "Час не лікує", на яку зібралися рідні загиблих на війні захисників і захисниць. Люди ділилися спогадами, читали вірші й молилися.
Як розповіла Суспільному організаторка акції Катерина Свищ, такий захід у місті організовує вдруге обласний осередок громадської організації "Об’єднання матерів і дружин захисників України".
Жінка розповіла, що 2014 року втратила на війні сина-військовослужбовця Сергія, і з роками біль від втрати не минає. Катерина Свищ каже: люди, які пережили особисте горе, потребують підтримки та уваги.
"Захід важливий тим, що він об'єднує родини загиблих. Зараз наша організація налічує до 300 людей. В нашу організацію можуть доєднуватись родини діючих військовослужбовців і самі військовослужбовці є зареєстровані", — сказала волинянка.
Учасницею акції в центрі міста стала Оксана Петриновська з міста Попасна Луганської області. Її донька Надія Войцишин 2014-го переїхала жити до міста Любомля на Волині, 2020-го вступила до лав ЗСУ. Зі слів жінки, донька загинула у березні цього року.
"На кладовище ходимо, квіти поливаємо. Поки важко. Це, мабуть, навіки тепер буде вже. Вона ж молоденька, 26 рочків всього було", — сказала мама полеглої військовослужбовиці.
Торік втратила на війні старшого сина, 43-річного Романа Печерського Галина Печерська, яка приїхала на захід. З її слів, її син уже мав п'ятеро дітей, а незадовго до загибелі у нього народилась онука.
"Він був дуже добрим, його всі поважали, працював на будівництві. Він допомагав людям: не було в селі такої людини, яка б не вийшла, коли він загинув. Його дуже поважали. Він був гарним батьком. Кожен день одне і теж – плачеш, подивишся і плачеш!" — сказала мама полеглого воїна.
Сестра загиблого військовослужбовця Олена Стеблевець розповіла, що на війні втратила брата Андрія. Спершу, з її слів, він був в списках безвісти зниклих. Разом із сестрою півтора року шукали брата, його тіло виявили поблизу Балаклії на Харківщині.
"Його знайшли рибаки, пройшло півтора року, вони поїхали на рибалку, найшли тіло, викликали саперів. Поле було заміноване, але ми йшли з сестрою, нам казали правоохоронні органи Балаклії: "Ви ненормальні". Так, ми – ненормальні, бо ми з сестрою його шукали, ми казали: "Ми тебе знайдемо". І знайшли! — сказала жінка.
Акція "Час не лікує" в Луцьку тривала впродовж двох годин. Зі слів Катерини Свищ, участь у заході взяли майже 200 родичів загиблих на війні військовослужбовців.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.