Недопуск адвокатів у ТЦК на Волині: коментарі юристів і реакція уповноваженого ВР з прав людини

Недопуск адвокатів у ТЦК на Волині: коментарі юристів і реакція уповноваженого ВР з прав людини

Ексклюзивно

15 серпня на офіційному Telegram-каналі Волинського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) був опублікований допис про те, що адвокати не повинні втручатися у процес мобілізації. На нього зреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Суспільне поспілкувалося з адвокатами, які стикалися з недопуском у ТЦК і працюють з військовозобов'язаними та з представницею Лубінця на Волині Юлією Спас.

Заява ТЦК про адвокатів

У дописі, який оприлюднили на офіційних сторінках ТЦК у соцмережах йшлося про те, що "втручання адвокатів може призвести до порушення об'єктивності та незалежності процесу мобілізації та медичного огляду".

Недопуск адвокатів у ТЦК на Волині
Скрін допису з офіційної сторінки Волинського обласного ТЦК та СП, 15 серпня 2024. Facebook

Адвокати про захист військовозобов'язаних

Зі слів луцької адвокатки Юлії Вінцюк, у своїй практиці їй неодноразово доводилося працювати із військовозобов'язаними, але спілкуватися із підзахисними доводиться у телефонному режимі, бо на територію ТЦК її не пускають. Адвокатка каже, що допис Служби зв'язків із громадськістю Волинського ТЦК її обурив.

"Коли я приїжджаю на пропускний пункт, то кажу, що є адвокатом, показую договір надання правової допомоги, ордер, які підтверджує мої повноваження. Але працівники кажуть: "Вас не можемо допустити, є усне розпорядження". Я оскаржити таке розпорядження юридично ніяк не можу, — говорить Юлія Вінцюк.
Адвокатка Юлія Вінцюк — недопуск адвокатів у ТЦК
Адвокатка Юлія Вінцюк. Суспільне Луцьк

Як зазначила колега Юлії Вінцюк, адвокатка Вікторія Татарин, її теж неодноразово не допускали до клієнтів, які проходили ВЛК у терцентрах комплектування чи намагалися оформити відстрочку від мобілізації. На місце доводилося викликати поліцію.

останнього випадку — до мене звернувся клієнт, який перебуваючи в приміщенні ТЦК, написав заяву на відмову від мобілізації. Він розумів, що за це в нього буде кримінальна справа, він з цим погодився, але дві доби після написання заяви його утримували з невідомих причин. Будь-які звернення до поліції, чи до обласного ТЦК, на жаль, не давали результату. На сьогодні його випустили, він пропрацьовує свою ситуацію надалі", — розповіла Вікторія Татарин.
Адвокатка Вікторія Татарин
Адвокатка Вікторія Татарин. Суспільне Луцьк

В СІЗО і тюрму можна, у ТЦК — ні: реакція омбудсмана

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Волинський обласний ТЦК та СП порушує права людей.

Позицію омбудсмана Суспільному озвучила його представниця на Волині Юлія Спас. З її слів, згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.

"Навіть, в умовах воєнного часу не може бути громадянин України позбавлений такого права. Хочу зауважити, що у нас адвокати на підставі відповідних документів мають право входити і в СІЗО, і в тюрму, і в різні місця несвободи до своїх клієнтів, конфіденційно спілкуватися з ними, а в обласний ТЦК чомусь не можуть", — зазначила Юлія Спас.

Представниця омбудсмана на Волині також додала, що скерувала до обласного ТЦК офіційний лист із проханням роз'яснити, яким чином здійснюється допуск чи не допуск адвокатів і на яких підставах це відбувається.

Суспільне звернулося за коментарем до пресофіцерки Служби зв'язків з громадськістю обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки Уляни Кравчук. З її слів, випадки недопущення адвокатів до людей, які перебували у приміщеннях ТЦК на Волині, наразі в держструктурі не коментують. Також Уляна Кравчук відмовилася коментувати допис уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Читайте також: "Лубінець: Співробітники ТЦК не можуть затримувати людей на вулиці"

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок