До Дня біженців у Луцьку презентували виставку "Переміщені долі: історії мужності та сили духу"

До Дня біженців у Луцьку презентували виставку "Переміщені долі: історії мужності та сили духу"

20 червня до Міжнародного дня біженців у Луцьку організували аудіовізуальну виставку під назвою "Переміщені долі: історії мужності та сили духу".

Презентацію влаштували у сквері "Зоряний", де представили шість фотостендів з історіями переселенців та біженців, які розказують про досвід свого зростання та інтеграції в суспільство.

"Ці люди розповіли своїм голосом ці історії, можна буде дізнатися їх, послухати. Дуже важливо привертати увагу громадськості до проблем переселенців", розповіла Суспільному організаторка заходу Олена Кузьмич.

Переселенці у Луцьку
Переселенці, які долучилися до відзначення міжнародного Дня біженців у Луцьку. Суспільне Луцьк

39-річна Наталія Бєлімова приїхала із Луганщини. Жінка говорить: у Луцьку їй вдалося відкрити власну справу з виготовлення льодяників, а також спільно з іншими переселенками створити громадську організацію "Старт у нове життя".

"Завдяки програмам, яких дуже багато у Луцьку для переселенок, я започаткувала ввалену справу, пройшла навчання, відкрила офіційно своє виробництво і тепер працюю. Ми не проблема Луцька, ми – ресурс. Ми готові працювати, ми настроєні на добро, розвиватися. Ми любимо Луцьк", — додала жінка.

Переселенка Наталія Бєлімова — День біженців у Луцьку
Переселенка Наталія Бєлімова. Суспільне Луцьк

Киянці Людмилі Погребній — 41 рік. Жінка має трьох доньок, наймолодшій нині 2 роки, вона народилася уже після переїзду у Луцьк.

"Трошки подорожували по Київській області, переховувалися там в підвалах, в укриттях, в знайомих, а поті все-таки вийшло виїхати сюди, — пригадує переселенка. — Я була якраз на 6-му місці вагітності, це був дуже такий складний період".

Переселенка Людмила Погребна — день біженців у Луцьку
Переселенка Людмила Погребна з молодшою донькою. Суспільне Луцьк

Під час виставки влаштували різноманітні майстеркласи для дорослих та дітей, також учасники заходу долучилися до акції "Нитка єднання".

Міжнародний День біженців у Луцьку
Учасники заходу до міжнародного Дня біженців у Луцьку. Суспільне Луцьк

Захід тривав упродовж години. Зі слів організаторки Олени Кузьмич, до нього долучилися до пів сотні людей.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок