Публічні закупівлі на Волині: які порушення виявила моніторингова група

Публічні закупівлі на Волині: які порушення виявила моніторингова група

У квітні 2024 року органи влади, установи та організації на Волині провели 8 тисяч 850 торгів на загальну суму мільйон 290 тисяч гривень.

До чотирьох тендерів у робочої групи з моніторингу закупівель із високим рівнем ризиків при Волинській ОВА виникли питання, повідомили на сторінці обласної військової адміністрації.

Йдеться про закупівлі у Луцькій та Ковельській громадах, а також у Волинській обласній клінічній лікарні та Службі відновлення та розвитку інфраструктури області.

Реставрація кінотеатру у Луцьку

Управлінням капітального будівництва Луцької міської ради в електронній системі Prozorro оголосило відкриті торги на реставрацію будівлі кінотеатру під приміщення простору для бізнесу. Споруда розташована за адресою П’ятницька гірка, 2. Вартість робіт — 51 270 893,00 гривень.

Як зазначили в ОВА, проаналізувавши цю закупівлю, робоча група рекомендує "переглянути доцільність та обґрунтованість закупівлі в умовах воєнного стану".

Ремонт вулиці Заводська у Ковелі

Управлінням капітального будівництва та ЖКГ виконавчого комітету Ковельської міської ради провело відкриті торги на поточний ремонт вулиці Заводська. 5 квітня міськрада уклала договір з підприємством "Волиньдорбуд" на загальну суму 7 695 495 гривень. За умовами договору новий асфальт мають укласти на площі 11,4 тис. кв.м. Роботи виконавець повинен завершити до кінця 2024 року.

Як встановили члени робочої групи з моніторингу закупівель, пропозиція фірми-переможця тендеру не була найдешевшою. Суперником підприємства стало "Ковельське шляхово-будівельне управління №63", яке запропонувало виконати роботи за 7 479 493,20 гривень. Однак, цю пропозицію відхилили через неточність у документах.

Наразі по цій закупівлі триває моніторинг, який проводить Західний офіс Держаудитслужби в Івано-Франківській області.

Медичні матеріали для обласної лікарні

Волинська обласна клінічна лікарня провела відкриті торги на закупівлю контейнерів і пакетів для медичних відходів на загальну суму 3 975 218,50 грн. Медзаклад уклав договір з фірмою "Медсервіс Луцьк".

В обласній військові адміністрації зазначили, що переможець торгів на ринку всього дев’ять місяців. У 2023 році компанія "Медсервіс Луцьк" стала фігурантом у низці кримінальних справ.

Суперником підприємства на тендері була "Західна фармацевтична компанія", яка входить у групу "Волиньфарм" і працює майже 15 років. Під час тендеру фірма не змінювала своєї пропозиції, яка становила 3,99 мільйона гривень. ТОВ «Медсервіс Луцьк» перемогло у неї з дешевшою на 17 тисяч гривень ціною.

Ремонт обладнання дорожників

Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області закупила послугу з ремонту і технічного обслуговування службового автотранспорту на суму 820 000 гривень. Йдеться про 14 автомобілів, які згідно з договором до кінця 2025 року має лагодити ФОП Карпенко Г.А.

Члени робочої групи звернули увагу на те, що переможець торгів і замовник знаходяться за однією адресою. Окрім того, у додатку до договору були включені назви робіт, які не можливо передбачити (ремонт двигуна, стартера, генератора тощо) з чітко визначеною вартістю робіт по кожному автомобілю.

В ОВА додали, що рекомендували управлінню Західного офісу Держаудитслужби в області провести моніторинг закупівлі цієї послуги.

Довідково: робоча група "Прозорість та підзвітність" до складу якої входять заступники керівників обласних управлінь СБУ, заступники керівників обласних територіальних органів БЕБ та представники Національного антикорупційного бюро була створена торік. Головне завдання — контроль доцільності проведення тих чи інших тендерів на ремонти, благоустрій чи купівлю якихось речей місцевими бюджетами. Волиняни можуть надсилати звернення із проханням перевірити той чи інший тендер на електронну адресу [email protected].

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок