Комунальне підприємство "Луцьктепло" отримало другу когенераційну установкуЦе обладнання, функція якого — виробництво для об'єкта споживання електричної та теплової енергії шляхом спалювання природного газу. для забезпечення електроенергією однієї з котелень. Обладнання, вартість якого орієнтовно 20 млн грн, підприємство отримало безплатно від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Про це повідомили на сайті міської ради.
Перша установка, яку "Луцьктепло" встановило в грудні 2023 року, запрацювала на початку 2024 року. Економічна ефективність від роботи першої установки в березні 2024 року склала майже 800 тисяч гривень. Прогноз економії в опалювальний період, зазначили в міськраді, становить 4,4 млн грн.
Директор "Луцьктепла" Іван Скорупський зазначив, що другу когенераційну установку невдовзі почнуть встановлювати: "Підприємство готується до початку будівельно-монтажних робіт на об’єкті, і вже наступного місяця буде оголошено тендер на їх проведення".
Друга когенераційна установка Flexi 350 є комплектним обладнанням для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії шляхом спалювання природного газу.
У міськраді додали, що робота такого обладнання дозволить відмовитися від споживання електрики із зовнішньої мережі та вберегти споживачів котельні від відсутності тепла і гарячої води на випадок перебоїв чи довготривалих аварійних відключень світла.
Тепло, що вироблятиме установка, буде передаватися в загальну тепломережу, звідки подаватиметься в оселі лучан. Йдеться про 45 житлових будинків та сім об'єктів соціальної сфери.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.