Порушення виробничої безпеки: суд оштрафував начальника дільниці на волинській шахті, через якого травмувався гірник

Порушення виробничої безпеки: суд оштрафував начальника дільниці на волинській шахті, через якого травмувався гірник

На Волині суд оголосив вирок начальнику видобувної дільниці № 1 шахти "Бужанська", який як службова особа порушив вимоги посадової інструкції та не забезпечив справний стан, утримання і експлуатацію гірничих виробок. У зв'язку з цим один із працівників шахти травмувався на робочому місці.

Про це сказано у вироку Іваничівського районного суду від 22 лютого.

У матеріалах справи сказано, що вранці 18 грудня 2023 року в приміщенні шахти начальник дільниці згідно з виданими нарядами-путівками провів інструктаж з техніки безпеки для працівників дільниці. Серед них був електрослюсар підземного відокремленого підрозділу, який повинен був обслуговувати насос для відкачки води на конвеєрному штрекуГірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню й розміщена за простяганням крутих і похилих родовищ..

Цього ж дня команда працівників спустились у шахту. У процесі видобувних робіт стався злам дерев'яної затяжки, яка утримувала простір між рамами й утримувала кам'яну породу від обвалу.

Через падіння брили один із шахтарів отримав травми — перелом пальців руки і травматичну ампутацію пальця, котрі належать до категорії середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

Обвинувальний акт щодо начальника видобувної дільниці № 1 за ч. 1 ст.272 КК України до суду надійшов 20 лютого 2024 року. Йдеться про порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримуватись, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого. Свою вину в незабезпеченні виробничої безпеки він визнав повністю.

Іваничівський райсуд визнав керівника дільниці на шахті "Бужанська" та признав покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок