У бібліотеці в Луцьку зібрали ще майже 400 кілограмів російської літератури на макулатуру

У бібліотеці в Луцьку зібрали ще майже 400 кілограмів російської літератури на макулатуру

У бібліотеці в Луцьку зібрали ще майже 400 кілограмів російської літератури на макулатуру
Зібрані в луцькій бібліотеці російськомовні видання, котрі передали на макулатуру, червень 2023-го. Фото Алли Єфремової

У рамках акції "Скажи НІ російській літературі" у Волинській бібліотеці для юнацтва, що в Луцьку, зібрали чергову партію книг на макулатуру – 367 кілограмів літератури. Про це Суспільному розповіла директорка книгозбірні Алла Єфремова.

Це другий закритий збір від початку року. Зі слів директорки, найбільше читачі приносили художніх книг, а також журнали й енциклопедичні видання про Україну, але російською мовою. Наразі акція у бібліотеці продовжується.

"Тільки в нас закінчився цей збір і здали на макулатуру, як вчора читачка Анна принесла ще російськомовні книжки. Люди не знають, куди подіти такі книги: їх забираємо. Лучани вирішують очистити свої домашні бібліотеки. Ми це підтримуємо", – каже Алла Єфремова.

13 червня партію літератури передали на макулатуру й вторгували 1 100 гривень. Алла Єфремова зазначила, що кошти передали на закупівлю матеріалів на сітки й кікімори для військових, зокрема маскувальні сітки плетуть у бібліотеці: долучаються як працівники, такі і читачі книгозбірні.

Загалом, розповіла Алла Єфремова, із початку року бібліотека вторгувала 3 655 гривень за російськомовні видання, 2022-го – 6410 гривень. Кошти перераховували на ЗСУ.

Що відомо про акцію "Скажи НІ російській літературі"

Збір російських книг у луцькій бібліотеці розпочали у вересні 2022 року. У січні 2023-го в обласній бібліотеці для юнацтва зібрали майже дві тонни книг на макулатуру. На полицях для читачів залишили книжки лише українською. За січень-березень 2023 року в обласній бібліотеці для юнацтва зібрали майже 500 кілограмів російської літератури.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок