Індексація пенсій: у Волинському пенсійному фонді розповіли кому, коли і на скільки збільшать виплати

Індексація пенсій: у Волинському пенсійному фонді розповіли кому, коли і на скільки збільшать виплати

Індексація пенсій: у Волинському пенсійному фонді розповіли кому, коли і на скільки збільшать виплати
Один із луцьких відділів обслуговування громадян Пенсійного фонду. Фото: Суспільне Луцьк

З 1 березня пенсіонерам в Україні перерахують пенсії. Розмір підвищення для кожного індивідуальний, – розповів Суспільному керівник управління з питань виплат Пенсійного фонду в області Віктор Кривчук.

З його слів, розрахунок пенсій здійснюється за формулою, де обов’язково враховуватиметься стаж і заробітна плата.

Кому індексують пенсію та на скільки збільшаться виплати

Для осіб які досягли віку 65 років, не працюють, не займаються підприємницькою діяльністю, які мають повний страховий стаж, для жінок — це 30 років, а для чоловіків – 35 років, мінімальна пенсійна виплата встановлюється в розмірі 3 120 гривень. Тобто має бути не менше ніж ця сума, – каже Віктор Кривчик.

Зі слів посадовця, зміна цієї соцгарантії стосуватиметься людей, які досягли від 70 до 80 років. Віктор Кривчук каже: мінімальні пенсійні виплати будуть переглянуті й для осіб з інвалідністю, у яких наявний повний страховий стаж, і для непрацюючих пенсіонерів, яким виплати обчислені за іншими законами.

Мінімальне підвищення пенсійної виплати має становити не менше ніж 100 гривень, а максимальне підвищення не більше ніж 1 500 гривень.

Коли відбудеться виплата індексованих пенсій

Виплата пенсій у перерахованих розмірах розпочнеться з 4 березня і триватиме до 25 березня. Перерахунок здійснюється автоматизованим способом, не потребує додаткового звернення волинян до органів Пенсійного фонду.

Суспільне поспілкувалося з пенсіонерами, які прийшли дізнатися про індексацію пенсій в один із луцьких відділів обслуговування громадян Пенсійного фонду.

Що відомо

  • У лютому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував те, що пенсії українців будуть проіндексовані та збільшаться на 20%. Індексація виплат торкнеться понад 10 мільйонів українців.
  • Крім того, що всім пенсіонерам в Україні перерахують із 1 березня пенсії, також буде проіндексовано і щомісячні страхові виплати. Йдеться про тих людей, які є потерпілими на виробництві і мають такі виплати.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок