Шкільні укриття та безпека дітей: у Волинській ОВА розповіли про підготовку до навчального року

Шкільні укриття та безпека дітей: у Волинській ОВА розповіли про підготовку до навчального року

У Волинській обласній військовій адміністрації під час наради за участі держсекретаря Міністерства освіти та науки України Сергія Захаріна обговорили підготовку до нового навчального року в області.

Суспільне поспілкувалося з головною освітянкою області та держсекретарем МОН. Далі наводимо основні повідомлення, які озвучили посадовці, щодо стану справ у школах Волині.

Перевірка укриттів

Всього в області є 1 148 закладів освіти. Наразі у більшості із них вже провели перевірки укриттів. "Найбільше готові навчатися офлайн заклади Володимирського та Луцького районів", – зазначила керівниця обласного управління освіти Людмила Плахотна.

Зі слів заступника начальника Держслужби з надзвичайних ситуацій області Костянтина Романчука, нині у закладах освіти ще тривають перевірки. 511 шкіл, які мають укриття, обстежили.

"Ряд цих захисних споруд експлуатуватися не можуть у зв'язку з певними причинами і на даний час з 511 плануємо відкрити 416. З них 386 технічно готові, там залишаються тільки столи, парти, можливо інтернет, санвузли. І 106 закладів повністю на сьогодні готові", – каже рятувальник.

Як зазначив держсекретар МОН, на Волині, як і в Україні, 25% закладів освіти готові до очного навчання.

Загалом в області, каже Людмила Плахотна, на облаштування укриттів в закладах освіти передбачили 26,8 мільйона гривень.

Позиція МОН і поради освітян

"Дітям безпечніше перебувати в школах з навченим персоналом, аніж вдома", – каже посадовець Міністерства освіти та науки України.

Зі слів Сергія Захаріна, в освітніх закладах області створені нормальні умови для навчання. Щодо батьків, які виступають виключно за дистанційне навчання, то вони, зі слів представника МОН, мають альтернативу.

"Громадяни України мають право здобувати освіту як в очному, так і в дистанційному режимі, в сімейній та індивідуальній формі. Якщо батьки не хочуть відпускати дитину до школи їм треба пропонувати альтернативні форми здобуття освіти для дітей, це абсолютно законно і примушувати здавати дитину до школи нікого не потрібно", – додав Сергій Захарін.

Безпека дітей в прикордонних районах

Волинські школярі у прикордонних із Білоруссю громадах навчальний рік розпочнуть в онлайн режимі, – розповіла керівниця обласного управління освіти Людмила Плахотна. Каже: дистанційно учні вчитимуться у Любешівській, Камінь-Каширській, Шацькій та Ратнівській громадах. Це 25% від усіх навчальних закладів області. Таке рішення ухвалила Рада оборони області.

Уже відомо, що майже у половині волинських шкіл учні навчатимуться за змішаною формою.

"100% очного навчання не буде взагалі, хіба невеличкі школи сільської місцевості, де є укриття, тому що у великих міських школах батьки 50 на 50 бажають направити дитину на очне навчання", – зазначила головна освітянка області.

Також Людмила Плахотна повідомила, що на кінець минулого навчального року, в травні, 23 тисячі з Волині перебували за кордоном і навчалися дистанційно.

Що відомо

  • Станом на 9 серпня в Україні 40 % всіх закладів освіти вже готові до навчання в очному режимі. Однак вибір офлайн чи онлайн проводити навчання буде за батьками, керівниками закладів освіти та військовими адміністраціями, – заявив очільник директорату дошкільної, шкільної освіти МОН України Олег Єресько.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок