У Києві перевіряють декілька можливих джерел інфікування гепатитом А: водопостачання, вживання води із бюветів та забруднених продуктів харчування.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Станом на ранок 13 травня, в Києві зареєстрували 40 випадків захворювання на гепатит А. Усі захворіли в Солом'янському районі, серед яких 23 — це діти. Адміністрація перевела на дистаційне навчання школярів у тих закладах, де виявили хворобу.
"Ми відібрали проби в бюветах, школі та навіть в озерах. Постійно фіксуємо поодинокі випадки вірусного гепатиту, але масових не було. Останній раз в Києві був спалах в 2015 році", — говорить гендиректор Київського міського центру контролю та профілактики хвороб Сергій Чумак.
Серед основних симптомів — слабкість, біль в правому підребер'ї, нудота, блювота, зміна кольору сечі.
Щоб не захворіти, потрібно мити руки з милом, не вживати водопровідну воду, ретельно мити овочі і фрукти. Можна вакцинуватись від вірусного гепатиту, зазначив Чумак.
Окрім Києва, випадки захворюваності на Гепатит А, фіксують в Черкаській і Закарпатській областях. Зараз у цих регіонах епідеміологи працюють над виявленням, що спричинило захворювання.
"Крапельним шляхом ця інфекція не передається. При значній кількості хворих причиною має бути вода або продукти харчування. Можливо, напої з льодом, де можуть використовувати необроблену воду. Також під час аваріях на водопроводах є ризик забруднення питної води", — зазначив гендиректор Центру громадського здоров'я Михайло Росада
Також в Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб додали, що з початку року зафіксували 41 випадок кору, з яких 29 були в квітні.
"Один спалах був у навчальному закладі, де було 18 випадків. Хвора дитина ходила до школи та перебувала в укритті під час тривог. Більшість не були вакциновані або не отримали повний курс", — зауважив Чумак.