Унікальні археологічні знахідки намагалися продати за безцінь на сайті для колекціонерів. Столичні правоохоронці у взаємодії з науковцями відстежили оголошення про продаж на "чорному" ринку і вилучили стародавні скарби.
Про це повідомили у поліції Києва.
Серед знахідок, які намагались продати на аукціоні — фрагменти чоловічого браслета та ременю, а також срібна фібула, які були ознакою найвищого статусу часів Великого переселення.

Запобігти продажу на "чорному" ринку цих старовинних знахідок правоохоронцям разом з науковцями вдалося ще у січні цього року. Після завершення усіх експертиз, артефакти передали на зберігання до Національного музею історії України.

За словами начальника сектору дізнання відділу поліції №4 Шевченківського управління поліції Якова Падителя, справжні скарби, аналогів яким по теперішній час нема ніде у світі, намагалась продати за безцінь жителька Кіровоградської області.
"У рамках розпочатого кримінального провадження ми вилучили рідкісні артефакти — фрагмент браслета та золочене закінчення ременя у вигляді голови хижого птаха із вставкою з гранату, а також срібну фібулу — рідкісну застібку для одягу, декоровану складними ювелірними техніками. Всі ці знахідки належали знаті варварських королівств в часи Великого переселення народів, а їх географія відноситься до Північної, Середньої та Східної Європи", — розповів правоохоронець.
Куратор програми "Врятовані скарби" Максим Левада розповів, що це вже третій рік науковці співпрацюють з правоохоронцями, щоб запобігти нелегальному продажу на сайтах для колекціонерів археологічних знахідок.
"Під час війни, коли ми втрачаємо багато музеїв, коли наші вороги вивозять цінні колекції, у нас існує "чорний ринок"... Я радий, що правоохоронні органи розуміють відповідальність перед майбутнім, що Україну робить її культура", — зазначив Максим Левада.
Раніше повідомлялося, що правоохоронці передали Національному музею історії України унікальний скарб із трьох срібних римських злитків, які були врятовані від нелегального продажу на Закарпатті.