За підтримки ПРООН в Україні та Іспанського агентства міжнародного співробітництва для розвитку (AECID) на Київщині планують відбудувати гімназію. Заклад мають облаштувати за моделлю "Нової української школи".
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що гімназія у селі Мирча, яку серйозно пошкодили російські війська у березні 2022 року, потребувала комплексного відновлення. Наразі для 76 учнів і 18 вчителів планують створити безпечне, сучасне та інклюзивне місце для навчання та розвитку. Заклад важливий не лише для жителів Мирчі, до неї також ходять діти з семи навколишніх сіл.
Модернізація передбачає підвищення енергоефективності. Зокрема, заплановано утеплити фасад, підлогу та дах, а також оновити системи опалення, вентиляції, кондиціонування та електропостачання. Навчальний простір адаптують до потреб учнів: встановлять нові ергономічні меблі, прозорі двері для створення атмосфери відкритості, а також використають спеціальні колірні рішення відповідно до вікових груп.
В адміністрації поінформували, що школа також стане безбар'єрною завдяки облаштуванню пандусів та інклюзивних санітарних приміщень. Передбачено і поліпшення на території закладу — оновлення баскетбольного майданчика, укладання нового покриття та облаштування зелених зон.
"Модернізація освітньої інфраструктури України — це інвестиція в її майбутнє. Використовуючи підхід "відбудувати краще, ніж було", ми не просто ремонтуємо школи, а створюємо безпечні простори, які надихатимуть і де зможуть розвиватися молоді таланти", — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що цей проєкт відіграє важливу роль у зміцненні стійкості громад і сприятиме соціальній згуртованості. На наступному етапі проєкту організація разом із партнерами організує публічні консультації з учнями, учителями та батьками, щоб узгодити деталі ремонту з їхніми потребами та очікуваннями. Будівельні роботи заплановано розпочати в першій половині 2025, а завершити — на початку 2026 року.
В КОВА нагадали, що проєкт "Оновлення навчальних закладів в Україні" спрямований на відновлення восьми шкіл, які постраждали від війни. Загальний бюджет ініціативи становить 4 мільйони євро, а ремонт закладів передбачає впровадження енергоефективних рішень, створення сучасного навчального середовища та забезпечення безбар'єрності.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого минулого року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводили повністю нові будинки за 42 адресами.
У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.
З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.
Загалом внаслідок російської агресії в області пошкоджено та знищено понад 30,8 тисяч об'єктів. Завдяки реалізації різноманітних державних програм та підтримці міжнародних партнерів наразі відновили понад 20,3 тис. об'єктів.