Перейти до основного змісту
У Києві напрацюють новий алгоритм відведення земельних ділянок для боротьби з "туалетними схемами" — очільник КМВА

У Києві напрацюють новий алгоритм відведення земельних ділянок для боротьби з "туалетними схемами" — очільник КМВА

Тимур Ткаченко
Голова КМВА Тимур Ткаченко. Тимур Ткаченко/Telegram

4 березня 2025 року у Києві відбулося перше засідання групи "Прозорість та підзвітність". Обговорювали шляхи ліквідації так званих "туалетних схем" під час відведення земельних ділянок. Це коли ділки реєструють право власності на формальну нерухомість, зокрема, на малі архітектурні форми й таким чином "віджимають гектари столичної землі".

Про це поінформував начальник Київської міської військової адміністрації (КМВА) Тимур Ткаченко.

За його словами, участь у громадському слуханні типових кейсів "туалетних схем" взяли представники КМВА, райдержадміністрацій, посадовці з Мін’юсту, Національної поліції, СБУ, Офісу протидії рейдерству, прокуратури та столичні депутати.

"На засіданні ухвалили рішення підготувати, кожний на своєму рівні, чіткі та дієві способи боротьби із земельними оборудками. Визначена потреба вносити зміни до регламенту Київради, а в окремих питаннях — необхідність змін до законодавства. Наступне засідання спиратиметься на надані пропозиції", — розповів Тимур Такаченко.

За його словами, у Києві буде проведений скринінг питань та процедур, які пов'язані з передачею комунальної землі.

У ефірі телемарафону "Єдині новини" очільник КМВА також запевнив, що місцеві депутати висловлюють готовність напрацьовувати рішення, які надалі унеможливлять реалізацію земельних оборудок. Про це, за його словами, йшлося на засіданні групи "Прозорість і підзвітність"

"У Києві має з'явитися новий порядок відведення земельних ділянок. Сьогодні на засіданні були депутати різних фракцій. Вже є декілька проєктів різних рішень, які будуть виноситися на порядок денний, щоби затвердити новий алгоритм. І я сподіваюся, що вже у цьому порядку будуть передбачені й детальніші перевірки", — сказав Тимур Ткаченко.

Робоча група "Прозорість і підзвітність" аналізуватиме проєкти рішень, напрацьовані депутатами Київради. Також у планах — розробка нових алгоритмів, які рекомендуватимуть для імплементації.

Також очільник КМВА розповів, що інформацію щодо конкретних ймовірних фактів земельних оборудок, яка була оприлюднена під час першого засідання групи, передадуть до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

На платформі групи "Прозорість і підзвітність" розглядатимуть не лише корупційні оборудки зі столичною землею, а й інші можливі факти зловживань, які виявлятимуться у будь-яких сферах життєдіяльності міста, запевнив Тимур Ткаченко.

6 лютого НАБУ та САП провели операцію "Чисте місто" для викриття причетних столичних посадовців до корупції в земельній та бюджетній сферах міста. За даними слідства, учасники схеми знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.

7 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у земельній корупції столичним посадовцям. Зокрема, заступника голови Київської міської держадміністрації Петра Оленича суд відправив під варту на два місяці — до 6 квітня, із можливістю внесення 15 мільйонів гривень застави.

10 лютого в НАБУ повідомили, що ймовірного керівника корупційної організації, колишнього депутата Київради Дениса Комарницького оголосили в розшук в Україні. Загалом десятеро людей отримали підозри у справі про земельну корупцію в Києві. Семеро із них затримані.

Топ дня
Вибір редакції
На початок