Перейти до основного змісту
Погрожували розстрілами мирним жителям Бучі: правоохоронці встановили особи двох російських військових

Погрожували розстрілами мирним жителям Бучі: правоохоронці встановили особи двох російських військових

Слідчі Національної поліції скерували до суду звинувачення стосовно двох росіян. Вони під час повномасштабного російського вторгнення у 2022 році погрожували розстрілами цивільним жителям.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції України.

Слідство встановило, що 3 березня, під час тимчасової окупації Бучі, механік-водій 9-ї десантно-штурмової роти 234-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ РФ жорстоко поводився з цивільними. Зокрема, він приставив до голови жінки автоматичну стрілецьку зброю та погрожував їй розстрілом.

Інший обвинувачений — командир відділення-командир бойової машини 4 десантно-штурмової роти цього ж підрозділу, також погрожував цивільному зброєю. Зокрема, він здійснив близько чотирьох пострілів у повітря, після чого витягнув чеку з гранати та погрожував підірвати потерпілого.

Погрожували розстрілами мирним жителям Бучі: правоохоронці встановили особи двох російських військових
Росіяни, які погрожували розстрілом мирним жителям Бучі у 2022 році. Національна поліція

"Дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (вєнні злочини). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років", — йдеться у повідомленні.

Протягом січня цього року слідчі оголосили про підозру сімом росіянам, які розстрілювали та погрожували розстрілом цивільним жителям Бучі, зазначили у поліції.

Раніше правоохоронці повідомили, що встановили особу російського військового, який причетний до вбивства Ірини Фількиної під час окупації Бучі. Тіло жінки з червоним манікюром тоді облетіло світові медіа.

Загалом у Бучанському районі Київської області після деокупації виявили 1190 вбитих українців.

Що відомо про окупацію Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.

Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.

Станом на 24 вересня 2024 року Національна поліція відкрила понад 127 тисяч проваджень за фактами вчинення на території України злочинів військовими РФ та їхніми пособниками.

Топ дня
Вибір редакції
На початок