У Трапезному храмі Києво-Печерської лаври провели літургію напередодні річниці повномасштабного вторгнення РФ. Після під стіна Лаври провели традиційну акцію "Полон вбиває".
Про це 23 лютого повідомляє кореспондентка Суспільного.
Після літургії у Трапезному храмі Дзвін пам'яті та надії вперше пробив 11 ударів — кількість років війни, аби нагадати про полонених українців та жертв насильницьких депортацій.
"Віримо, що саме Лаврський дзвін розвіє всю ворожу лють і ненависть, а наші захисники повернуться додому живими та неушкодженими", — говорить намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ та єпископ Авраамій.


Священнослужитель, рідні військовополонених та безвісти зниклих почергово б'ють у дзвін. Серед них Тетяна, чий син залишається у російському полоні після виходу з "Азовсталі".
"Мій дзвін був саме дзвоном надії, що я побачу свого сина. Він повернеться обов'язково. Його побратими і всі полонені мають повернутись додому", — каже мати військовополоненого.
Опісля церемонії під стінами Лаври відбувалась традиційна щотижнева акція "Не мовчи! Полон вбиває".



"Важливо бути активними та небайдужими, бо все це стосується кожного. Ми можемо жити своїм життям тільки тому, що ці люди стали боронити нас", — вважає учасниця акції Ганна.
Що відомо про обміни полоненими
5 лютого Україна і РФ провели обмін полоненими у форматі 150 на 150. Серед звільнених — воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, 22 нацгвардійців, 19 прикордонників, тероборонівці, а також поліцейський.
30 грудня 2024 року відбувся обмін полоненими між Україною та Росією в результаті якого з російського полону повернули 187 військовослужбовців ЗСУ, а також двох цивільних. Це 59-й обмін з початку повномасштабного вторгнення Росії. Серед звільнених — захисники "Азовсталі", військовослужбовці з Чорнобильської АЕС та острова Зміїний, а також бійці, які потрапили в полон на різних напрямках фронту.
Загалом з 2022 року з Росії вдалося повернути 3956 українців. За 2024 рік вдалося повернути з російського полону додому в Україну 1358 людей, повідомив президент України Володимир Зеленський.
В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей.
14 лютого цього року у рамках репатріаційних заходів Україна повернула тіла 757 загиблих захисників. 8 листопада торік — повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.