15 лютого у Києві відбулася мирна акція-нагадування до Дня усіх закоханих "Боремося, бо кохаємо!". Люди зібралися, щоб підтримати українських військових та цивільних, які потрапили у російський полон та зникли безвісти на фронті.
Про це повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.
За інформацією кореспондентів, на Майдані Незалежності зібралося кілька сотень людей. Люди таким чином хочуть привернути увагу влади й суспільства до проблеми повернення українських військових і цивільних громадян з російського полону, а також пошуку зниклих безвісти.



Тетяна вийшла на підтримку свого чоловіка Олександра. Розповідає, що він служив у військовій частині 3018 і пів року тому зник безвісти на Донеччині.
"Сьогодні ми тут зібралися, щоб стояти за наших чоловіків, як вони стояли за нас. На жаль пів року тому мій чоловік зник безвісти в районі Спірного Донецької області. До цих пір я не знаю, де його місце знаходження, але вірю, що знайду, тому я сьогодні тут", — сказала Тетяна.


Вікторія Майорова вийшла на підтримку свого чоловіка Володимира. Жінка розповіла, він воює із 2014 року, 17 липня 2024 року потрапив у полон. Також у неї під Авдіївкою зник безвісти брат Олександр Зінченко. Про нього нічого не відомо рік і 7 місяців.
"Координаційний штаб надав інформацію: підтвердження того, що сторона агресора підтверджує, що він у полоні. Але більше ніякої інформації, де він в полоні, що з ним – я не знаю. І тому я звернулася вже до Червоного Хреста Польщі, тому що дівчата сказали, що через польський Червоний Хрест більше приходить інформації", — сказала Вікторія.


Марина Майстренко прийшла на акцію разом зі своєю донькою Вікторією. Її чоловік служив у 47 ОМБР, наразі вважається зниклим безвісти.
"Ми вийшли на акцію, ми стоїмо за своїх рідних, ми боремося за них. Ми хочемо нагадати суспільству, щоб не забували про наших воїнів, які зникли безвісти, які в полоні. Ми чекаємо їх", — сказала Марина.


Віра Кула стоїть із фото свого чоловіка із написом: "Моє серце зцілиться, лише тоді, коли він буде поруч". Жінка розповіла, що її чоловік служив у 25 ДШВ, зазраз вважається зниклим безвісти. Каже, що офіційно знає лише те, що він був тяжко поранений.
"Якщо брати загальну офіційну статистику зареєстрованих зниклих безвісти за особливих обставин — то це станом на січень більше 6 тис. осіб. Полонених фактично більше 8 тис. Це офіційно зареєстровані, але ми всі розуміємо, що у нас є не підтверджені полонені, тому що Росія, вона категорично відмовляється їх підтведжувати, надавати доступ МКЧХ до місць утримання. На хвилинку, це сьогодні 186 нам відомих лише, а скільки там їх іще там в полоні — ми не знаємо. Дуже важко рахувати взагалі повну статистику. Єдина в нас надія, коли звільнені повертаються, отримати якусь звістку про своїх рідних", — сказала Віра.
Рідні, близькі та друзі прийшли на акцію із фотографіями, прапорами бригад та плакатами із написами: "Я тебе чекаю, я тебе шукаю, я тебе знайду", "Звільніть з полону чоловіка, батька, дідуся", "Я буду твоїм голосом" тощо. За словами учасників акції, вони і надалі виходитимуть на подібні мирні зібрання, щоб боротися за своїх рідних.
Що відомо про обміни полоненими
5 лютого Україна і РФ провели обмін полоненими у форматі 150 на 150. Серед звільнених — воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, 22 нацгвардійців, 19 прикордонників, тероборонівці, а також поліцейський.
30 грудня 2024 року відбувся обмін полоненими між Україною та Росією в результаті якого з російського полону повернули 187 військовослужбовців ЗСУ, а також двох цивільних. Це 59-й обмін з початку повномасштабного вторгнення Росії. Серед звільнених — захисники "Азовсталі", військовослужбовці з Чорнобильської АЕС та острова Зміїний, а також бійці, які потрапили в полон на різних напрямках фронту.
Загалом з 2022 року з Росії вдалося повернути 3956 українців. За 2024 рік вдалося повернути з російського полону додому в Україну 1358 людей, повідомив президент України Володимир Зеленський..
В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей. 8 листопада в Україну повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.