У Києві цього року висаджуватимуть тополі, які не викликають алергічної реакції у людей. Також, окрім традиційного озеленення, продовжать впроваджувати природоорієнтовані рішення.
Про це йдеться у відповіді комунального підприємства "Київзеленбуд" на запит Суспільного.
У парках і скверах цього року садитимуть, зокрема, клени, липи, платани, сосни, робінію псевдоакацію, ялини, а також гортензії, бузок, ялівець. Ці дерева та кущі адаптовані до місцевого клімату, стійкі до посухи та високих температур, а також до різних негативних факторів міського середовища, зокрема загазованості, зазначають у Київзеленбуді.
"Тополя використовується в озелененні міста як дерево, яке активно поглинає вуглекислий газ, пил і токсичні речовини, значно впливаючи на якість повітря. Для відновлення зелених насаджень та озеленення використовується сорт колоновидної тополі чорної «Італіка», який не поширює алергенного пуху", — йдеться у повідомленні.
Як і торік, окрім традиційного озеленення, у місті впроваджуватимуть природоорієнтовані рішення. Зокрема, планують збільшити кількість дощових садків. Їхнє призначення — збір надлишкових опадів, щоб зменшити рівень підтоплення вулиць. Квіти, висаджені у дощовому садку — злакові та багаторічні трави, які поглинають вологу.
Окрім того, з'явиться більше вуличних меблів з озелененням. Їх Київзеленбуд планує встановити на локаціях, де необхідно обмежити хаотичне паркування автомобілів чи створити додатковий громадський простір.
У 2025 році у Києві також планується збільшити кількість декоративних лук та ділянок без скошування. А встановлення "живих огорож" вздовж доріг допоможуть зменшити рівень шуму та забруднення, розповіли в Київзеленбуді.
У компанії додають, що догляд за деревами здійснюватиметься за європейськими стандартами. Особливу увагу приділять кронуванню та захисту рослин від шкідників. Наприклад, у Дніпровському районі триває боротьба з моніліозомгниль, яка може виникати внаслідок дії різних грибкових або бактеріальних патогенів, який вразив сакури на бульварі Верховної Ради. Хвороба складно піддається лікуванню, але фахівці не припиняють обробку дерев, зазначили в Київзеленбуді.
Що відомо про озеленення Києва
У столиці протягом минулого року у парках, скверах та на бульварах висадили понад 8,2 тис. дерев, більше 88 тис. кущів та 6,4 млн квітів. Також заліснено 11,7 га площ міських лісів та висаджено понад 242 тисячі сіянців.
У Києві протягом 2024 року в парках та скверах із крон понад 6000 дерев комунальники видалили омелу. Переважно були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.
У травні минулого року в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.
У березні торік на бульварі Тараса Шевченка висадили дерева. Це 30 тополь, які подарували місту меценати. Сорт тополі походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції у людей. Дерево швидкозростаюче з добре розвиненою кореневою системою, а це означає, що воно стійке до міських умов.