Перейти до основного змісту
Здавали кров та донатили на обладнання для переливання: у Києві провели День донора

Здавали кров та донатили на обладнання для переливання: у Києві провели День донора

Люди здають кров у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Київ, 12 лютого 2025 року
Люди здають кров у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Київ, 12 лютого 2025 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук

Сьогодні, 12 лютого, із 9 до 14 години на Центральному залізничному вокзалі медики приймали охочих здати кров, яку передадуть Київському обласному центру крові. В чергах були почесні донори, а також ті, хто здавав вперше.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Людей, які прийшли здати кров, спочатку консультували медики, вони також вимірювали тиск та рівень гемоглобіну. Далі був головний етап — донація.

"Я — почесний донор в Київському шпиталі, щопівроку я здаю кров. В мене рідкісна група крові — четверта. Мене цей шлях сам знайшов. Мене вже набрали з шпиталю, була потреба, від цього часу готуюсь і здаю. Особливих рекомендацій немає: за 2 дні намагайтесь не їсти жирного і копченого. А в день здачі не палати, відмовитись від кави. І краще приходити на донорство вранці", — розповіла донорка крові Анна.

"Це те, чим можна поділитись без негативних наслідків, водночас для когось це життєво важливо", — сказав донор крові Віктор.

У Києві
Люди здають кров у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Київ, 12 лютого 2025 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук

Терапевт центру розповіла Суспільному, що потреба в крові нині зростає. Її передають для цивільних і військових. Зимою донорів менше — люди хворіють більше, особливо активний період вірусів, грипу, інфекцій. За її словами, з початком повномасштабного вторгнення кількість донорів збільшилась. Зокрема, приходять люди старшого віку (під 60, наприклад). Їх не мобілізують, а вони хочуть бути корисними, тож приходять здавати кров.

У Києві
Люди здають кров у приміщенні Центрального залізничного вокзалу. Київ, 12 лютого 2025 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук

"В нас в центрі крові обстежуються на інфекції, якщо нічого не виявили — еритроцити видаємо по необхідності для військових і цивільного населення. Плазма заморожується і півроку на карантині. Крові добре здавати, вона очищається. Якщо з тиском проблеми — він знижується після здачі. Ми кров передаємо, як цивільному населенню в області, так і військовим. Також двічі на місяць — захисникам у прифронтові шпиталі", — розказала терапевт Київського обласного центру крові Тетяна Бондарук.

Після здачі крові донорам давали довідку на додаткові дні до відпустки і винагороду — 76 гривень 40 копійок. Але медики кажуть, в першу чергу йдеться про підтримку інших, адже один донор може врятувати життя трьох людей.

У Києві
Донорська кров. Суспільне Новини/Ліля Гончарук

"Кров — унікальна рідина, немає її заміника. Це те, що потрібно для життя. Безпечна і якісна донорська кров — те, що рятує життя. Це те, що потрібно в цивільному житті військовим. Донацію можна перенести в звичні для нас місця, як от вокзал. Ми пошириюємо культуру донорства, аби люди бачили — це не страшно і до цього можна підготуватись", — сказала заступниця виконавчого директора благодійного фонду "Солом'янські котики" Софія Микитенко.

Загалом сьогодні прийшло близько 200 людей, 125 із них здали кров, а це — 56 літрів. Охочі також могли задонатити на обладнання для переливання крові для захисників бригади "Хартія". Зібрали 27 400 гривень.

В Україні дефіцит донорської крові, який був і раніше, значно зріс після початку повномасштабного вторгнення Росії. Крім поранень через обстріли, лишаються інші потреби в плазмі крові та її компонентах: онкозахворювання, планові операції, переливання породіллям. Суспільне разом з платформою "Бережи себе" розповідає, як правильно донатити кров.

Топ дня
Вибір редакції
На початок