На Київській митниці виявили спробу ввезти в Україну партію італійських оправ для окулярів. Для митного оформлення відправник надав документи про нібито їхнє китайське походження.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що вантаж надійшов з Туреччини і декларувався як оправи пластикові та металеві для окулярів з футлярами, походження товару — Китай. Оголошена вартість партії — 145 тис гривень. Це підтверджувалося інвойсомІнвойс — у міжнародній комерційній практиці документ, що надається продавцем покупцеві та містить перелік товарів і послуг, їхню кількість та суму коштів, яку покупець має за них сплатити. та накладною.
Під час митного огляду у вантажівці працівники митниці знайшли інший пакет документів: експортну декларацію, оригінал сертифікату про походження товару та транспортний документ.
"Документи стосувалися цих імпортованих оправ, однак свідчили про їх італійське походження, а не китайське. А це вже має ознаки фальшування відомостей в документах. Окрім цього, на всіх оправах є маркування "Made in Italy", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці склали протокол за фактом надання для митного оформлення документів, що містять неправдиві відомості щодо країни походження товару. Оправи вартістю 1,2 млн грн вилучили до рішення суду.
Раніше повідомлялося, що київські митники виявили спробу контрабанди елітного Rolls Royce серії автомобілів Silver shadow. Столичний суд наклав арешт на вилучену автівку.
Також київські митники виявили кілька спроб контрабанди частин вогнепальної зброї. Їх пересилали із США до України. Частини до популярних у багатьох країнах пістолетів "Gloc", які були задекларовані як "комплект клапанів", пересилали у трьох міжнародних поштових відправленнях.
Ще на митниці виявили наркотики, які переправляли в Україну із Таїланду. Майже 3 кг канабісу сховали в упаковки з-під дитячого конструктора та печива.
Періодично київські митники передають вилучені цінності, які намагалися незаконно вивезти з України, закладам культури. Наразі понад 260 предметів: ікони, монети, стародруки, предмети побуту, археологічні артефакти, документи тощо за рішенням Мінкульту передали восьми музеям.